Prejsť na obsah

Pôdohospodárska agentúra vyplatila farmárom už miliardu eur

Unsplash

Podľa agentúry sa na ňu môžu farmári do budúcnosti spoľahnúť.

BRATISLAVA 9. decembra (SITA) – Jedna miliarda eur. Toľko vyplatila od získania trvalej akreditácie 15. októbra 2021 poľnohospodárom Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA).

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

PPA tvrdí, že je dnes plnohodnotne a transparentne fungujúca banková inštitúcia pre poľnohospodárov.

„Miliarda eur na účtoch farmárov je veľkým zadosťučinením za tie predchádzajúce roky, keď agentúra nemohla vyplácať podpory pre pozastavenú akreditáciu. Podarila sa nám veľká vec a naše úsilie a nasadenie pre dosiahnutie súčasnej pozície agentúry stáli za to. Trvalá akreditácia a posun PPA od októbra 2021 je prísľubom do budúceho obdobia pre poľnohospodárov, že sa na nás môžu spoľahnúť," dodal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

Agentúra v roku 2023 vstupuje do nového programového obdobia 2023-2027. V novom období bude potrebné nastaviť systémy a postupy. PPA bude musieť dbať na dosiahnutie potravinovej sebestačnosti a zvýšenie ekologizácie v poľnohospodárstve.

Agentúra považuje za dôležité byť aj naďalej dobrým partnerom pre poľnohospodárov, farmárov, potravinárov, vinárov, včelárov, lesníkov a pre všetkých ostatných v agrorezorte.

💡
PPA poslala od októbra minulého roka farmárom na účty viac ako miliardu eur.

Komentáre

Najnovšie