Prejsť na obsah

Včera bol zrejme najdôležitejší deň kalifornskej spoločnosti Apple v roku 2013. Konal sa totiž event, na ktorom predstavili svoje nové tromfy v tvrdom boji na poli smartfónov. Zároveň spoločnosť Apple oznámila, že budúci mesiac doručí k svojmu užívateľovi už 700 miliónté zariadenie s operačným systémom iOS. Nižšie vám prinášame tie najdôležitejšie informácie z včerajšej udalosti.

iOS7

Apple oznámil, že 18. septembra je deň, kedy by mal byť nový operačný systém k dispozícii. Craig Federighi, senior viceprezident softvérového inžinierstva v Apple opäť pripomenul nové funkcie nového iOS-u. Operačný systém iOS7 bol predstavený už v júni na udalosti Applu WWDC 2013 a viac o ňom sa dočítate v našom článku z tohto eventu. iTunes Radio bude fungovať taktiež od 18. septembra.

iPhone 5S a 5C

Ako bolo už známe, hlavným dôvodom usporiadania utorňajšieho eventu bolo predstavenie dvojice nových iPhonov. Ako sa povrávalo, volať sa budú iPhone 5S a iPhone 5C. Oba sa začnú predávať 20. septembra a iPhone 5C sa bude dať predobjednať už od piatku 13. septembra 2013.

iPhone 5S bude dostupný v striebornej, zlatej a vesmírnej šedej, ktorá sa podobá na čiernu farbu na iPhone 5. Nová vlajková loď bude mať taktiež očakávaný nový neskutočne rýchly procesor A7 so 64 bitovou prepracovanou architektúrou.

Vylepšeniami prešiel taktiež foťák, ktorý dostal taktiež duálny LED blesk, vďaka ktorému bude jednoduchšie robiť perfektné fotky s prirodzenými farbami. Panoráma dokáže spraviť 28 megapixlovú fotku a nový mód vám umožní spraviť v jednej sekunde až 10 fotiek.

Veľkou novinkou je umiestnenie skeneru otlačkov prstov na home button, vďaka čomu už nebudete musieť zadávať kód, keď niečo budete chcieť na telefóne robiť. Okrem toho sa dá otlačok použiť aj na prihlásenie do iTunes alebo na nákup aplikácií a médií.

iPhone5S

V USA je cena pri dvojročnej viazanosti určená na 199 dolárov za 16GB verziu, 299 dolárov za 32GB verziu a 399 dolárov za 64GB verziu. Pri častom využívaní pomeru 1 dolár=1 euro v Apple si môžete spraviť aj predstavu o cenách nových iPhonov v Európe a na Slovensku:)

Druhá lacnejšia verzia iPhonu s názvom 5C má väčšinu funkcií zhodných s iPhonom 5, ale zadná strana iPhonu 5C bude z farebného polykarbonátu. Dostupný bude v zelenej, modrej, ružovej, žltej a biele farbe a ceny budú oproti aktuálnemu iPhonu 5 lacnejšie o 100 dolárov, takže 16GB verziou s dvojročnou viazanosťou kúpite už za 99 dolárov. Apple bude ponúkať na oba iPhony aj obaly, konkrétne na 5S za 49 dolárov a na 5C z 29 dolárov.

iPhone5C

Aplikácie zdarma

Apple v utorok taktiež ponúkal niektoré z obľúbených aplikácií zdarma. Teraz pri kúpe nového iPhonu, iPadu alebo iPodu touch piatej generácie si môžete stiahnuť aplikácie iWork, Keynote, Pages, Numbers, iPhoto a iMovie zadarmo. Normálne tieto aplikácie stoja od 4,99 do 9,99 dolára za každú.

Čo hovoríte na nové iPhony? Pozdávajú sa vám? Ktorý má u vás väčšie šance? Napíšte nám pod článkom:)

Mashable

Komentáre

Najnovšie