Prejsť na obsah

Nová nemocnica roka sa nachádza v Ružomberku

Unsplash

Anketu pravidelne vyhlasuje inštitút INEKO.

BRATISLAVA 15. decembra (SITA) – Slovensko spoznalo Nemocnicu roka 2022. Najvyššie ocenenie dostala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Súťažila v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Ružomberská vojenská nemocnica odsunula na druhú pozíciu líderku ostatných štyroch rokov, Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

Tretie miesto v hodnotení vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti obhájila Univerzitná nemocnica Martin.

Vyplýva to z výsledkov ôsmeho ročníka hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO.

Nemocnicou roka 2022 v kategórii všeobecných nemocníc sa stala opätovne Nemocnica AGEL Košice-Šaca, ktorá si tak udržala svoju pozíciu z ostatných troch rokov. Striebornú priečku obhájila Ľubovnianska nemocnica, ktorá nebola počas ôsmich ročníkov nikdy horšia ako druhá, pričom si štyrikrát odniesla najvyššie ocenenie.

Nováčikom medzi tromi najúspešnejšími všeobecnými nemocnicami je minulý rok piata, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Dolný Kubín, ktorá patrí pod zriaďovateľskú pôsobnosť žilinskej župy. Na treťom mieste vystriedala komárňanskú nemocnicu zo siete nemocníc AGEL, s ktorou si vymenili pozície. Štvrtá zostala, tak ako vlani, štátna akciovka Nemocnica Poprad.

Aby mohli byť nemocnice hodnotené v rámci ocenenia Nemocnica roka, museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch.

Ocenené zariadenia získali pri nich sumárne najvyšší počet bodov - rating. Posudzované bolo obdobie uplynulých štyroch rokov, pričom so vzdialenejším rokom sa váha hodnôt ukazovateľov znižuje.

INEKO porovnávalo nemocnice v rámci dvoch kategórií, štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice, na základe hodnôt 16 ukazovateľov v šiestich hlavných oblastiach.

💡
Nemocnicou roka 2022 sa podľa inštitútu INEKO stala Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku.

Komentáre

Najnovšie