Prejsť na obsah

Národné centrum zdravotníckych informácií bude riadiť krízový manažment

Unsplash

Zmena je účinná od prvého januára tohto roka, potvrdilo ministerstvo zdravotníctva.

BRATISLAVA 2. januára (SITA) - Do Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) prichádza krízový manažment. Posiela ho tam ministerstvo zdravotníctva. Ako informuje rezort, centrum má od 1. januára 2023 nové vedenie.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Zmenou zriaďovacej listiny zanikla pozícia generálneho riaditeľa a nahradil ju kolektívny štatutárny orgán Rada riaditeľov, ktorú budú tvoriť tri osoby. Jej členmi sú Marek Macho a Barbora Mareková, pozícia tretieho člena ostáva zatiaľ neobsadená.

„Nový krízový manažment NCZI má za úlohu zmonitorovať aktuálnu situáciu a identifikovať dôvody, pre ktoré meškajú kľúčové projekty ako napríklad registre, projekt OnkoAsist, eLab, eObjednávanie a podobne," objasňuje ministerstvo. To zároveň do NCZI posiela kontrolu, ktorá sa zameria primárne na procesy v samotnej organizácii.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Vykonáva úlohy v oblasti informatizácie zdravotníctva, správy národného zdravotníckeho informačného systému, zdravotníckej štatisticky, či národných zdravotných registrov.

💡
Ministerstvo zdravotníctva posiela do NCZI krízový manažment.

Komentáre

Najnovšie