Prejsť na obsah

Najväčší problém Tesly Model S? Nedá sa do nej dostať!

Model S od Tesla Motors je elektromobil, ktorý oživil túto značku a za niekoľko rokov predaja si ho kúpili už desaťtisíce zákazníkov po celom svete. Avšak rovnako ako iné luxusné autá, ani Tesla Model S nie je úplne bezchybná a občas sa môžu prihodiť aj nejaké tie poruchy. Jedna zo všetkých porúch je však oveľa bežnejšia ako tie ostatné. Tesla Model S má totižto výsuvné rúčky na otváranie dverí, ktoré sa po priblížení k autu s kľúčom automaticky vysunú a dvere je tak možné otvoriť. A práve táto vychytávka je najviac kaziacou sa súčasťou Modelu S, kedy sa rúčka z dverí nevysunie a vy sa do auta jednoducho nemáte ako dostať. Aj keď by ste sa tam dostali cez iné dvere, Model S bude registrovať chybu a jednoducho sa nepohne.

Presne tento prípad sa stal aj neziskovej organizácii Consumer Reports, ktorá kupuje a následne testuje rôzne produkty už od roku 1936. Táto organizácia si kúpila na testovanie najdrahšiu Teslu Model S s označením P85D za 127 000 dolárov, testovali ju len necelý mesiac, počas ktorého najazdili okolo 3500 kilometrov a následne prišla spomínaná porucha. Nebola by to však Tesla s majiteľom Elonom Muskom, keby aj takéto situácie nemali premyslené. Po nahlásení problému totiž nemusíte ísť do servisu, ale Tesla vám pošle technika s vybavenou dodávkou, ktorý príde (väčšinou do 24 hodín) a auto vám vďaka doživotnej záruke bezplatne opraví. Táto oprava, pri ktorej bol vymenený celý výsuvný systém kľučky, trvala napríklad 2 hodiny.

Tesla S kľučky

Okrem toho má však Tesla Model S aj možnosť bezdrôtových aktualizácií systému, ktoré väčšinou pomáhajú napríklad pri softvérových chybách. Je otázne, či servisný systém funguje rovnako aj v Európe, kde Tesla ešte nemá tak rozvinutú sieť ako v Amerike. Ak niekto z vás má vlastnú skúsenosť so servisovaním Tesly, kľudne nám napíšte do komentov, ako tento systém funguje v Európe. Spoľahlivosť výsuvných kľučiek tak bude asi jednou z priorít, na ktorú bude vizionár Elon Musk dohliadať pri novom Modeli X, ktorý príde na trh už tento rok a ktorého zadné dvere sa budú nezvyčajne otvárať dohora. Každopádne je zaujímavé a aj celkom vtipné, že práve kľučky sú najväčším problémom auta nabitého najmodernejšou technológiou :)

Predstavenie Modelu X

Komentáre

Najnovšie