Prejsť na obsah

Muskove spoločnosti Tesla aj SpaceX boli veľmi blízko krachu, záchrana prišla v hodine dvanástej

Tesla a SpaceX sú dnes jedny z najznámejších a najambicióznejších spoločností na svete. Avšak vôbec to tak nemuselo byť, keďže v roku 2008 boli obe spoločnosti Elona Muska blízko bankrotu. V tom čase totižto obe spoločnosti ešte len pracovali na svojich produktoch a mali k dispozícii veľmi málo peňazí. Ako informuje Bloomberg, v novej knihe o Elonovi Muskovi s názvom Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future, ktorej autorom je Ashlee Vance a ktorá sa dostane na trh až budúci týždeň, sám Musk hovorí, že sa mohol rozhodnúť či zachráni Teslu, SpaceX alebo rozdelí peniaze medzi obe spoločnosti.

elon musk kniha

Podľa Muska to bolo veľmi ťažké rozhodnutie, pretože ak by peniaze medzi ne rozdelil, skrachovať by mohli obe. Ak by zas dal všetky peniaze jednej spoločnosti znamenalo by to, že tá druhá je odsúdená na zánik. Musk si povedal, že musí získať viac peňazí a tak o ne začal žiadať všade naokolo. Výsledkom bolo niekoľko investícií, ktoré Musk predal, ale hlavne kontrakt s NASA na 1,6 miliardy dolárov a investičné kolo na Vianoce 2008, v ktorom Tesla získala 40 miliónov dolárov. A to vo chvíli, keď tejto spoločnosti zostávali na účte doslova posledné stovky tisíc dolárov.

Elon Musk

Aby toho Elon Musk nemal málo, v tom čase sa aj rozvádzal. Ako sám povedal, mal pocit, že jeho život nefunguje, jeho auto nefungovalo, rozvádzal sa, skrátka všetko dokopy. Ako sám dodáva, ani on neveril, že sa z toho dostane a myslel, že je to úplný koniec. Odvtedy sa však ako Tesla, tak aj SpaceX rozbehli, ako sa môžete koniec koncov dočítať aj v našich článkoch o Elonovi Muskovi a jeho spoločnostiach, ktorých je v poslednom čase neúrekom, keďže chŕlia novinky jednu za druhou. Ak máte trošku času určite si prečítajte celý síce dlhý, ale o to viac zaujímavý článok s úryvkami z knihy o Elonovi Muskovi, najväčšom vizionárovi súčasnosti :)

musk tesla spacex

Komentáre

Najnovšie