Prejsť na obsah

Kľúčovým cieľom pre rezort hospodárstva na najbližší rok je menej byrokracie

Unsplash

V rámci prezentácie plánov na rok 2023 to uviedol štátny tajomník rezortu Peter Švec.

BRATISLAVA 4. januára (SITA) – Ďalšie obmedzovanie administratívnych prekážok pre podnikanie. To je cieľ ministerstva hospodárstva SR na rok 2023.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Ako ďalej v rámci svojich plánov na aktuálny rok uviedol štátny tajomník rezortu Peter Švec, známe sú tzv. Kilečká, určite však chcú nájsť aj iné možnosti, ako znižovať rôzne typy zátaží.

„Mojou ambíciou je pripraviť barometer kvality podnikateľského prostredia v spolupráci s externými organizáciami a inštitúciami, aby sme mali zrkadlo toho, ako je vnímané podnikateľské prostredie," načrtol štátny tajomník.

Za výzvu v tomto roku označil aj oživenie a skvalitnenie inovačného ekosystému na Slovensku.

„Aby sme premenili prostredie na čo najviac proinovačné a aby nové nápady mali miesto tak v priemysle, ako aj vo verejnom živote," doplnil.

Švec chce taktiež sfunkčniť medzirezortnú skupinu pre strategické investície, ktorej cieľom je efektívne vytvárať prostredie pre nové investície.

„Aby sme to otočili v tom zmysle, že nie investori budú naháňať nás s meškajúcimi termínmi, ale že my sami si budeme kontrolovať naše úlohy a záväzky voči investorom, aby sa cítili vítaní," skonštatoval.

💡
Rezort hospodárstva plánuje aj v roku 2023 pokračovať v debyrokratizácii podnikateľského prostredia.

Komentáre

Najnovšie