Prejsť na obsah

VIDEO: Hyperloop bol včera po prvýkrát úspešne otestovaný!

Nie je Hyperloop ako Hyperloop. Včera bol však po prvýkrát úspešne otestovaný Hyperloop startupu Hyperloop One, ktorý má v pláne konkurovať Hyperloopu spoločnosti HTT, teda Hyperloop Transportation Technologies, ktorá Hyperloop mieni postaviť aj na Slovensku.

Hyperloop One je startup, ktorý je v tieni známejšieho HTT, ktorý svojej popularite vďačí aj vďaka Elonovi Muskovi, ktorý sa na ňom taktiež podieľa. Včera v americkom Las Vegas však Hyperloop One po prvýkrát úspešne otestoval propulzný systém svojho Hyperloopu, ktorý bude využitý v plne funkčnej verzii, ktorej by sme sa mali údajne dočkať už koncom tohto roka.

Hyperloop One

Propulzný systém sú vlastne sane na trati pod otvoreným nebom v púšti severne od Las Vegas. Nižšie si môžete pozrieť video zo samotného testu. Ako uvádza Tech Insider, sane dosiahli na trati zatiaľ len maximálnu rýchlosť cez 185 km/h, cieľom Hyperloopu je však prejsť za hodinu aj 1000 kilometrov a tak výsledná maximálna rýchlosť by mala presahovať vo výsledku až 1100 kilometrov za hodinu.

Startup Hyperloop One hovoril o testovaní saní v rýchlosti takmer 500 km/h. Po teste však hovorca startupu oznámil, že počas tohto testu bola dosiahnutá rýchlosť cez 185 kilometrov za hodinu. Spoločnosť to však považuje aj napriek tomu za úspech, keďže to bolo vôbec po prvýkrát, kedy sa takýto test uskutočnil. No na Hyperloope je zjavne ešte dosť práce, ale dúfajme, že sa ho v horizonte niekoľkých rokov dočkáme a to možno aj u nás na Slovensku. A vo Viedni a Budapešti budeme za pár minút! :)

Komentáre

Najnovšie