Prejsť na obsah

Globálny celebritný startup Prizeo Slováka Andreja Pančíka predaný!

Andrej Pančík je 26 ročný Slovák, o ktorom sa na Slovensku až tak často nepíše. Tento zaujímavý mladý človek, ktorý študoval aj odbor Počítačových vied na Oxfordskej univerzite, však toho už vo svojom mladom veku stihol dosiahnuť skutočne dosť. Andrej, ktorý okrem iného pracoval aj vo švajčiarskom Cerne, londýnskej pobočke banky UBS alebo v Microsofte, však v roku 2012 rozbehol so svojimi dvoma co-foundermi, s ktorými sa spoznal práve na Oxforde, Bryanom Baumom a Leom Seigalom startup Prizeo, ktorý sa im aktuálne podarilo úspešne predať.

Prizeo funguje ako charitatívna platforma, na ktorej sa svetové celebrity a vplyvní ľudia snažia získavať peniaze na dobročinné účely. Za to ponúkajú širokej verejnosti zážitky a odmeny, ku ktorým by inak nikdy nedostali alebo by si ich nikdy nemohli kúpiť. Každý z prispievateľov môže túto odmenu vyhrať a jeden šťastlivec ju aj vyhrá. Prizeo by sa teda mohlo nazvať aj dobročinnou celebritnou lotériou. Ako Prizeo funguje si môžete pozrieť aj v tomto videu.

Medzi celebritami, ktoré takéto zážitky na Prizeu za posledného 2 a pol roka ponúkali alebo aj stále ponúkajú, sú napríklad U2, Ed Sheeran, španielska futbalová reprezentácia, Kiefer Sutherland, Olly Murs, Jessie J, Justin Timberlake, Zac Efron, Lady Gaga, Snoop Dog, Dj Tiesto, Samuel L. Jackson, Muhammad Ali, Justin Bieber, Eva Longoria, ale aj Dominika Cibulková a mnohí ďalší.

Prizeo Samuel L. Jackson

Prizeo za 4 roky fungovania vyzbieralo od ľudí z celého sveta viac ako 7,5 milióna dolárov a získalo investície vo výške 2,5 milióna dolárov od top venture capital investorov. Pred pár dňami však Prizeo zmenilo majiteľa. Tým novým sa stal Todd Wagner, zakladateľ charitatívnej platformy Chideo, čo bola konkurencia a podobná platforma ako samotné Prizeo. Wagner pre The Hollywood Reporter povedal, že akvizíciou Prizea získavajú skúsenosťami preverenú platformu s množstvom skvelých celebrít a veľmi silným tímom.

Todd Wagner

Ako ďalej uvádza The Hollywood Reporter, Prizeo bude pokračovať v rovnakej činnosti ako doteraz ako sesterská platforma Chidea. Detaily akvizície zverejnené neboli. Wagner, ktorý koncom 90. rokov šéfoval Broadcast.com a ktorý okrem iného aktuálne vlastní spolu so známym podnikateľom Markom Cubanom spoločnosť 2929 Entertainment, by chcel postupne vytvoriť unikátnu globálnu vysielaciu sieť zameranú na filantropiu.

Prizeo tím Andrej Pancik

Čo sa týka Andreja, ten momentálne žije v Californii, kde zastáva radcovskú pozíciu v startupe Unite, na ktorej je od minulého roku. Okrem toho sa však pustil aj do ďalšieho startupu. Už rok a pol totižto pracuje na projekte s názvom Represent.com, ktorého je co-founderom. Co-foundermi sú opäť aj Bryan Baum Leo Seigal. Na Respresent.com si môže každý aj v spolupráci s dizajnérom navrhnúť vlastné tričká, odštartovať svoju kampaň na ich propagáciu a po naplnení prednastaveného cieľa sa tričká vyrobia, pošlú objednávateľom a autor už len dostane peniaze. Jednoduché a účelné. Andrejovi gratulujeme a držíme palce aj v jeho ďalších budúcich projektoch! :)

Andrej Pancik

Foto: SocialNewsDaily

Komentáre

Najnovšie