Prejsť na obsah

AKTUÁLNE: Slovák Andrej Pančík predáva po 7 mesiacoch svoj ďalší startup, za 100 miliónov dolárov!

Slovák Andrej Pančík je neuveriteľne šikovný človek! Ako inak sa dá vysvetliť, že po siedmych mesiacoch predal už svoj druhý startup a to tentokrát za neuveriteľných 100 miliónov dolárov?

Ako sme vás informovali ešte v júli 2015, Andrej Pančík v tom čase predal spolu so svojimi co-foundermi Leom Siegalom a Bryanom Baumom charitatívny celebritný startup Prizeo podobne zameranej platforme s názvom Chideo za bližšie neurčenú čiastku. Viac o tejto transakcii si môžete prečítať TU.

Teraz sa však podaril Andrejovi husársky kúsok, pretože startup Represent, ktorý založil taktiež so spomínanými co-foundermi, predal za 100 miliónov dolárov spoločnosti CustomInk. Suma by sa mala skladať z hotovosti a akcií.

Kto je Andrej Pančík? Ak ste ešte o tom úspešnom Slovákovi nepočuli, tak si ho rovno aj dobre zapamätajte. V budúcnosti o ňom totiž budete s najväčšou pravdepodobnosťou počuť opäť. Má 27 rokov, a študoval odbor Počítačových vied na Oxfordskej univerzite. Pracoval aj vo švajčiarskom Cerne, londýnskej pobočke banky UBS alebo v Microsofte. V roku 2012 však rozbehol so svojimi dvomi co-foundermi, s ktorými sa spoznal práve na Oxforde, Bryanom Baumom a Leom Seigalom, startup Prizeo, ktorý sa im podarilo úspešne predať.

Andrej Pancik

Represent, ktorý založil Andrej Pančík s co-foundermi ešte v roku 2014, umožňuje ľuďom vytvoriť si online návrh oblečenia a dať ho bez akýchkoľvek vstupných nákladov do predaja. K dispozícii je dizajnér, ktorý ľuďom vie pomôcť navrhnúť vlastné tričká, následne stačí odštartovať kampaň na ich propagáciu a po naplnení prednastaveného cieľa sa tričká vyrobia, pošlú objednávateľom a autor dostane peniaze. Represent sa však zameriava opäť aj na celebrity (ako tomu bolo aj pri Prizeu), ktoré sa snažia nájsť cestu na monetizáciu ich vplyvu, dosahu a známosti cez predaj vlastných upravených tričiek a ďalšieho tovaru, z ktorého výťažok venujú na charitatívne účely.

Ako ďalej uvádza portál TechCrunch.com, najúspešnejšou kampaňou na Respresent.com bola kampaň Rondy Rousey, ktorá na predaji tričiek zarobila 2,3 milióna dolárov pre Ústav mentálneho zdravia Didi Hirsch. CustomInk, ktorý je lídrom vo vytváraní vlastného oblečenia, tak dokáže vďaka tejto akvizícii priniesť užívateľom rôzne celebrity.

Prizeo Andrej Pancik Represent

Represent po kúpe spoločnosťou CustomInk v dohľadnej dobe nekončí, spoločnosť bude pokračovať v svojej činnosti zatiaľ aj naďalej, avšak dodávateľská sieť, procesy aj technológie budú začlenené pod CustomInk. Andrejovi Pančíkovi, rovnako ako celému Representu blahoželáme k úspešnému predaju startupu a už teraz očakávame ďalšie úspešné miliónové transakcie v blízkej budúcnosti! Títo chalani, spolu s Andrejom, na to rozhodne majú :)

Komentáre

Najnovšie