Prejsť na obsah

Fľaša, ktorá sa sama postará o to, aby ste neboli smädní

Voda je základom všetkého živého. Možno to niektorí z vás ani netušia, ale každý človek by mal denne vypiť 0,4 dcl vody na 10 kg hmotnosti. Je to však veľmi všeobecný údaj, keďže každý organizmus funguje individuálne a keď si k tomu predstavíme aj rozdiel vydanej energie, ďalšie decilitre vody po každej káve, či potreby fitness nadšencov, výsledné číslo pre vlastnú potrebu sa ráta ťažšie. S HidrateMe však už bude rátanie minulosťou!

HidrateMe je inteligentná fľaša s objemom 710 mililitrov, ktorá vďaka synchronizácii so smartphónom dokáže kontrolovať denný príjem vody človeka. Vo vnútri fľaše je umiestnený senzor, ktorý automaticky sleduje koľko vody z nej ubudlo a teda koľko človek vypil. Senzor následne posiela informáciu mobilnej aplikácii, s ktorou je zosynchronizovaný cez Bluetooth. Keď je na čase vypiť viac vody, senzor na fľaši sa rozsvieti, čím na seba upriami pozornosť a zabezpečí tak, že človek nebude dehydrovaný. Navyše batéria vo fľaši vydrží viac ako rok.

HidrateMe

Keď si to zosumarizujeme, HidrateMe spĺňa dve hlavné funkcie – aplikácia ukazuje aktuálne informácie o hladine vody v tele podľa jej príjmu a na základe údajov ako vek, výška, váha alebo aktivity používateľa. Fľaša okrem klasického využitia rozsvietením upozorňuje na pokles potrebného príjmu vody pod 50%. Prostredníctvom určenia polohy môže aplikácia navyše upraviť „denný cieľ“ v závislosti od teploty, vlhkosti a terénu okolia. Ako fľaša reálnu funguje si môžete pozrieť vo videu nižšie.

HidrateMe má momentálne aj spustenú kampaň na crowdfundingovom portáli Kickstarter. Necelý mesiac pred jej koncom má na svojom konte vyzbieraných už takmer 350 000 dolárov od viac ako 4500 ľudí, čo je desaťnásobok cieľa, ktorý si tento startup stanovil. Túto inteligentnú fľašu si môžete objednať aj vy, stojí 45 dolárov, objednať si ju môžete v 5 farbách a dodanie je naplánované na december 2015. K tomu dostanete iOS alebo Android aplikáciu zdarma. Okrem jej vlastností HidrateMe aj dobre vyzerá, preto sa za ňu rozhodne nebudete musieť nikde hanbiť :)

Komentáre

Najnovšie