Prejsť na obsah

Elon Musk zverejnil ďalšiu skvelú funkcionalitu novej Tesly Model 3

Od predstavenia dlho očakávanej novinky spoločnosti Tesla s označením Model 3 uplynul už mesiac. Za tento čas si objednali tento elektromobil stovky tisíc ľudí z celého sveta. Elon Musk však prináša o novom Modeli 3 stále nové informácie.

Ako ste sa mohli na Startupers.sk už pred pár týždňami dozvedieť, Tesla Model 3 zažíva obrovský a nečakaný úspech, ktorý nečakala ani samotná spoločnosť a jej šéf Elon Musk. Len za prvý týždeň od spustenia objednávok si ju objednalo 325 000 ľudí, čo predstavuje finančnú hodnotu na úrovni 14 miliárd dolárov. Aktuálny počet rezervácií momentálne nepoznáme, ale je možné, že sa pohybuje už niekde okolo hranice 500 000 objednávok. Len z prvých 325 000 objednávok obdržala Tesla na rezervačných poplatkoch 325 miliónov dolárov!

tesla model 3

Elon Musk prináša o novom Modeli 3 stále rôzne bližšie informácie a to najčastejšie na svojom účte na sociálnej sieti Twitter. Práve tu v piatok potvrdil aj funkcionalitu Modelu 3, ktorá zatiaľ nebola oficiálne oznámená. Je ňou Ludicrous mód, ktorý je už známy z väčších Tesiel Model S a Model X. K vrcholnému modelu s označením P90D je možné si ho aktuálne dokúpiť za 10 000 dolárov. Vďaka nemu momentálne najrýchlejšia Tesla so 762 elektrickými koňmi dokáže akcelerovať z 0 na 100 km/h len za 2,8 sekundy, čím tromfne aj nejeden superšport. Model P90D bez Ludicrous módu to pre porovnanie dokáže “len“za 3,1 sekundy. Ako vyzerá Ludicrous mód v praxi si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Pri predstavení nového Modelu 3 bolo len odprezentované, že najrýchlejšia verzia zvládne akceleráciu z 0 na 100 km/h pod 6 sekúnd. S Ludicrous módom by to však táto novinka mala zvládnuť omnoho rýchlejšie a podľa portálu Business Insider nie je vylúčené, že by sa toto číslo mohlo približovať k trom sekundám. Na oficiálne potvrdenie toho, aké bude reálne zrýchlenie najrýchlejšej Tesly Model 3 si však zatiaľ budeme musieť počkať. Zatiaľ totižto nie je ešte známa ani veľkosť batérií, ktoré tento model dostane a samozrejme ani cena Ludicrous módu. Čo myslíte, bude to tiež 10 000 dolárov alebo to bude pri tomto “ľudovom“ elektromobile menej? :)

 

Komentáre

Najnovšie