Prejsť na obsah

Elon Musk prinesie ďalšie modely, na cestách chce čoskoro až milión Tesiel!

O spoločnosti Tesla známeho vizionára Elona Muska je známe, že má len tie najvyššie ciele. Medzi ne patrí aj rozvoj svetového elektromobilizmu, ku ktorému prispieva aktuálne hlavne Model S od Tesla Motors, ktorý ma však taktiež ešte nejaké tie muchy, napríklad sa občas do neho nedá dostať. Okrem tohto modelu by sa však už tento rok mal dostať na trh aj dlho očakávaný Model X, ktorého dátum predstavenia bol už niekoľkokrát posunutý a ako sa nedávno ukázalo, Model X tu už vôbec nemusel byť, keby Musk nebol Muskom. Zdá sa však, že prvé Modely X by sa k svojim majiteľom mohli dostať ešte pred koncom tohto roka.

Elon Musk Tesla Google

Ako sme však detailnejšie informovali pred vyše mesiacom, Elon Musk by mal už v marci 2016 predstaviť svoj prvý model, určený a dostupnejší pre oveľa viac ľudí po celom svete, ako je tomu pri aktuálnom Modeli S. Bude niesť označenie Model 3, mal by stáť 35 000 dolárov a dojazd by mal mať na úrovni 320 kilometrov na jedno nabitie. Ako píše portál Fortune, podľa najnovších informácií, ktoré včera prezradil na konferencii vo Washingtone technický riaditeľ Tesla Motors JB Straubel, Model 3 by mal prísť nie v jednej ale rovno v dvoch karosárskych variantách.

Jedna z predpokladaných podôb Modelu 3 foto: Huffingtonpost.com

Jedna z predpokladaných podôb Modelu 3 foto: Huffingtonpost.com

Zastupovať by tak mal v menšom vydaní ako Model S, tak aj Model X. Či prídu na trh oba varianty pripravovaného Modelu 3 naraz nie je známe. JB Straubel taktiež povedal, že v roku 2017 by mali prísť na trh ďalšie modely elektromobilov od Tesla Motors. Ako Model 3, tak aj ďalšie modely elektrickej automobilky dávajú Elonovi Muskovi dostatočnú nádej na naplnenie svojho cieľa, ktorým je ročný predaj Tesiel do roku 2020 na úrovni 500 tisíc a taktiež celkový počet Tesiel jazdiacich po svete, ktorý by mal prekročiť svoj prvý milión a to aj vďaka predaju jazdených Tesiel so zárukou, ktoré nedávno táto značka odštartovala. My Muskovi v jeho cieľoch veríme a budeme vás o všetkom samozrejme informovať! :)

Elon Musk Tesla Model S

Komentáre

Najnovšie