Prejsť na obsah

Elektrický motocykel Tesla Model M vyzerá úžasne, no nezajazdí si na ňom ani sám Elon Musk

Tesla prichádza neustále s novinkami a novými elektrickými modelmi, ktoré prinášajú moderný dizajn a tie najnovšie dostupné technológie. Rovnako skvele vyzerá aj elektrický motockykel Tesla Model M, ktorý sa nedávno objavil na internete.

Bohužiaľ však nejde o oficiálny návrh od Elona Muska a jeho Tesla Motors, ale len o grafický koncept od dizajnéra Jansa Slapinsa. Ten na svojej stránke pridal k svojmu návrhu motorky len logo Tesly a už boli na svete klebety o tom, že Elon Musk prinesie po elektromobiloch aj elektrickú motorku. Podľa portálu Green Car Report však spoločnosť Tesla Motors však všetky dohady poprela s tým, že momentálne neplánuje výrobu žiadneho elektrického motocykla.

Moto Tesla

Predsa len, oblasť motocyklov nemá až toľko potenciálnych zákazníkov ako elektromobily alebo energetické úložné systémy pre domácnosti. Navyše Tesla momentálne ani nemá vhodné batérie, ktoré by mohla do motocyklov použiť a preto sa zdá byť bohužiaľ krásny návrhu Modelu M nateraz nereálny. Je to však na škodu, pretože tento návrh si zamilovalo na prvý pohľad množstvo motorkárov aj nemotorkárov po celom svete. A množstvo ľudí by si určite len kvôli tejto elektrickej motorke od Tesly aj spravilo vodičský preukaz na motorku. Možno sa dočkáme v budúcnosti :)

Tesla MotoTesla Moto backTesla Moto use

Komentáre

Najnovšie