Prejsť na obsah

Dva slovenské startupy pomáhajúce nevidiacim sa spájajú, odteraz budú pomáhať spoločne

Aj na malom Slovensku sú startupy, ktoré sa zameriavajú na pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú. A dva z nich sa rozhodli spojiť, aby spoločnými silami pomohli ešte viac a väčšiemu množstvu ľudí ako doteraz.

V marci tohto roka sme vám priniesli prvýkrát bližšie informácie o novom slovenskom startupe BatSuite, ktorý vznikol na viedenskom Startup Weekende a následne svoj nápad rozvinul aj v berlínskom akcelerátore Hardware.co. Prešlo pol roka a tím BatSuite za ten čas zapracoval na svojom inteligentnom zariadení BatSuite Sonar, ktoré dokáže nevidiacim a slabozrakým ľuďom signalizovať blížiacu sa prekážku.

BatSuite photo

Najnovšie však BatSuite oznámil, že s spája s ďalším slovenským startup Remote Assistant, ktorý taktiež pomáha nevidiacim a slabozrakým. Remote Assistant sa ešte pod názvom Mapz stal víťazom StartupAwards.SK 2012 v kategórii Society. Následne tento startup absolvoval aj inkubačný proces v pražskom inkubátore Wayra. Produktom Remote Assistant je navigácia pre nevidiacich, ktorá funguje na mobilnej platforme iOS.

Remote Assistant

Spojením startupov BatSuite a Remote Assistant, ktoré by mali pokračovať ďalej len pod názvom BatSuite, by mal inteligentný náramok BatSuite Sonar vedieť v blízkej budúcnosti spolupracovať s navigáciou od Remote Assistant a vytvoriť tak unikátny produkt na pomoc nevidiacim a slabozrakým, ktorý im zaručene uľahčí bežný život. Držíme týmto šikovným Slovákom palce a o ďalších novinkách od BatSuite vás budeme v budúcnosti určite informovať! :)

Komentáre

Najnovšie