Prejsť na obsah

Do Košíc zavíta výrobca špičkových ultrazvukových zariadení

Unsplash

Firma Siemens Healthineers sa rozhodla presunúť produkciu z Ázie na východné Slovensko.

KOŠICE 9. decembra (SITA) – Do Košíc prichádza výroba prémiových ultrazvukových prístrojov od spoločnosti Siemens Healthineers.

Závod v metropole východu bude vyrábať časť všetkých všeobecných zobrazovacích a kardiovaskulárnych ultrazvukových systémov a doplní ďalšie výrobné závody v Ázii a Spojených štátoch. Práve z Ázie k nám firma presúva svoju produkciu.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Ide o prvý závod na výrobu ultrazvukových zariadení spoločnosti Siemens Healthineers v Európe s počiatočnou výrobnou kapacitou až 120 systémov týždenne.

Informovali o tom v piatok predstavitelia spoločnosti na predstavení nového výrobného závodu na výrobu ultrazvukových prístrojov v priemyselnom parku pri košickom letisku.

Rozhodnutie presunúť výrobu najmodernejších medicínskych zariadení z Ázie na Slovensko padlo najmä vďaka existujúcemu tímu slovenských expertov a softvérových špecialistov, ktorí už vyše 20 rokov vyvíjajú na Slovensku špičkové medicínske prístroje a softvérové riešenia.

Nový závod Siemens Healthineers Slovensko s rozlohou 3 300 metrov štvorcových prinesie na Slovensko špecializovanú montáž všeobecných zobrazovacích a kardiovaskulárnych ultrazvukových systémov.

„Schopnosť vyrábať naše prémiové produkty bližšie k našim zákazníkom v EMEA regióne je nesmierne dôležitá najmä po všetkých výzvach v oblasti prepravy a dodávateľského reťazca v posledných rokoch. Chceme našim zákazníkom dodávať potrebné prístroje v požadovanom čase, čo nám zabezpečí práve tento nový závod. Sme veľmi radi, že naše výskumné a vývojové centrum v Košiciach, ktoré už roky úspešne vyvíja softvérové riešenia, teraz rozšírime aj o výrobu," uviedol prezident divízie Ultrasound Siemens Healthineers Ajay Gannerkote.

Ako dodal, súčasťou zámeru otvorenia nového závodu je aj snaha o vytvorenie ďalších pracovných pozícií. Na doplnenie už existujúceho košického tímu viac ako 85 zamestnancov pribudnú tri desiatky nových pracovných miest a následne sa počíta so vznikom ďalších, a to vo výrobe, administratíve, ale aj vo vývoji a výskume, čo prispeje k podpore ekonomického rozvoja regiónu.

Siemens Healthineers Ultrasound v Košiciach sa tak stane prvým a jediným závodom v rámci regiónu Európy, Stredného východu a Afriky, ktorý bude unikátne ultrazvukové prístroje nielen vyvíjať, ale aj vyrábať.

„Vyvíjame a vyrábame prístroje na báze umelej inteligencie, ktoré pomáhajú zlepšovať precíznu diagnostiku pacientov. Počas prvého roka fungovania plánuje nový závod vyrobiť viac ako 3 000 špičkových ultrazvukových systémov a distribuovať ich zdravotníckym zariadeniam v rámci krajín Európy, Stredného východu a Afriky, čo predstavuje viac ako 50 percent celosvetovej výroby Siemens Healthineers,“ dodal výkonný riaditeľ Siemens Healthineers Slovensko Vladimír Šolík.

💡
Siemens Healthineers vybuduje v Košiciach nový závod na výrobu špičkových ultrazvukových zariadení.

Komentáre

Najnovšie