Prejsť na obsah

Čierny týždeň pre svetových miliardárov, Zuckerberg, Gates a ďalší prišli o obrovské peniaze

O tohto týždňovom veľkom páde čínskej burzy ste už zrejme počuli. Avšak viete koľko táto udalosť stála známych svetových miliardárov, akými sú napríklad šéf Facebooku Mark Zuckerberg alebo zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates?

Je až neuveriteľné, behom akej malej chvíle sa dá prísť o obrovské peniaze. Presným príkladom toho je pondelňajší pád čínskej burzy, pri ktorom 400 najbohatších ľudí sveta prišlo spolu až o 124 miliárd dolárov. Čínska burza pokračovala v poklese aj v utorok, kedy dosiahla najnižšie hodnoty od decembra 2014. Európske a americké akciové trhy sa však vzchopili po tom, ako Čínska národná banka povolila čínskym bankám požičať si viac peňazí. V utorok už taktiež Dow Jones Index vykazoval polovičné straty oproti pondelku.

Pondelkový pád čínskeho akciového trhu však rovnako zasiahol majetky najbohatších ľudí po celom svete. Až 24 miliardárov stratilo viac ako miliardu dolárov. Najbohatší muž Ázie Wang Jianlin stratil až 3,6 miliardy dolárov, čo bolo najviac spomedzi všetkých svetových miliardárov. Zakladateľ Microsoftu Bill Gates prišiel o 3,2 miliardy dolárov, šéf Amazonu Jeff Bezos stratil 2,6 miliardy dolárov. Investor Warren Buffett stratil taktiež 2,6 miliardy dolárov a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg prišiel o 1,7 miliardy dolárov.

Bill Gates sad

Aj keď majetok týchto miliardárov je niekoľko násobne vyšší ako sumy, o ktoré prišli, určite ich strata takýchto obrovských súm peňazí rozhodne zamrzela. Ako ďalej píše Vocativ, spomedzi 200 najbohatších ľudí sveta sú však aj traja takí, ktorí na páde čínskej burzy zarobili. Sú nimi saudskoarabský biznismen Alwaleed Al Saud, zakladateľ spoločnosti Uniqlo Tadasho Yanai a najbohatší Čech Petr Kellner. Dúfajme, že tieto burzové turbulencie nadobro ustanú a miliardári budú môcť svoj majetok míňať zmysluplnejšie, napríklad na vývoj ďalších inovácií alebo na charitu pre tých, ktorí to naozaj potrebujú :)

Komentáre

Najnovšie