Prejsť na obsah

Cena novej Tesly Model 3 je potvrdená, bude sa dať kúpiť už od 25 000 dolárov!

Tento rok sa v spoločnosti Tesla Motors vizionára Elona Muska očakáva jedna kľúčová vec. Predstavenie doposiaľ najlacnejšieho auta automobilky s označením Model 3.

O Tesle Model 3 sa za posledné mesiace hovorí veľmi často. Môže za to očakávané marcové predstavenie tejto novinky. Model 3 má byť sedanom, teda menším bratom Modelu S. Doposiaľ zverejnené informácie o Modeli 3 načrtol sám Elon Musk, avšak tie neboli oficiálne potvrdené. Preto sa doteraz pracovalo len s dvoma hrubými údajmi, a to, že dojazd na jedno nabitie by mal byť v Modeli 3 minimálne 320 kilometrov a cena by mala začínať na úrovni 35 000 dolárov. Práve cenu nového Modelu 3 hovorca spoločnosti Tesla Motors ako prvú informáciu o novom modeli oficiálne potvrdil.

V skutočnosti sa však bude dať Tesla Model 3 kúpiť aj za podstatne nižšiu cenu. Vďaka daňovým bonusom bude totižto v niektorých štátoch USA možné kúpiť novú Teslu už za 25 000 dolárov. Budúci konkurent Modelu 3 Chevrolet Bolt EV by mal stáť bez daňových úľav až 37 500 dolárov, čo by Muskovej novinke malo taktiež nahrávať. Predstaviť nový model by mali v Tesla Motors podľa informácií portálu Business Insider koncom marca 2016. Novinka by sa však mala dostať do výroby až koncom roka 2017. Je tak otázne, či na najbližšom marcovom evente ukáže Tesla skutočný Model 3 alebo len jeho reálnu podobu.

Model 3

Možný vzhľad Tesly Model 3

Nedávno sme vám však priniesli informáciu, že Model 3 by nemal byť jediným modelom, ktorý Tesla Motors v marci 2016 predstaví. Pridať by sa k nemu údajne mal aj Model Y, zrejme menšia verzia Modelu X. Ako sám Elon Musk povedal, nového Modelu 3 sa už nevie dočkať, aj keď nebude mať toľko vychytávok ako doposiaľ najnovší Model X. Na poslednom evente Tesla Motors sa Musk nechal počuť, že čo sa týka Modelu 3, je optimistom. Kľúčové na tomto modeli podľa neho bude, že ponúkne veľa a za nižšiu cenu. Bude to síce menšie auto a navyše bez mnohých vychytávok, ktoré sú známe z Modelov S a X. Hlavným cieľom podľa Muska však je mať zaujímavý a dostupný elektromobil pre masy, čo podľa neho Model 3 úplne spĺňa.

Už koncom marca by sme sa tak mali dočkať dlho očakávanej novinky, ktorá chce globálne zmeniť doterajší pohľad na elektromobily a ich dostupnosť. My sa už nevieme dočkať! A čo vy? :)

Komentáre

Najnovšie