Prejsť na obsah

Bratislavský Volkswagen pridá lakovni vyššiu kapacitu

Unsplash

Pôjde o optimalizáciu už existujúcich liniek.

BRATISLAVA 13. januára (SITA) – Desaťpercentné navýšenie výroby v jednej z lakovní. Taký je najnovší výrobný plán Bratislavského Volkswagenu.

Z pôvodných 1 500 karosérií za deň sa objem zvýši na približne 1 650 karosérií za deň.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Zmena sa dotkne výrobnej kapacity, avšak pri zachovaní súčasného objemu používaných vaní. Z materiálov predložených na posudzovanie vplyvov na životné prostredie ďalej vyplýva, že si úprava nebude vyžadovať prijatie nových pracovníkov.

Ako pre agentúru SITA doplnila hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová, v uvedenom prípade ide o čiastočné navýšenie kapacity už existujúcej linky v lakovni, a to prostredníctvom optimalizácie procesu, konkrétne nastavením dopravníkových systémov a zoptimalizovania nadväzujúcich jednotlivých technologických krokov bez potreby dodatočnej novej investície.

„Zmena súvisí s prípravou nábehu projektu BETA+ (nové generácie modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb), pri ktorom je štart sériovej výroby naplánovaný na koniec tohto roka," doplnila.

Lakovňa je určená na predúpravu a lakovanie karosérií osobných automobilov. Dve haly majú dennú produkciu asi 2 100 karosérií. Úprava sa dotkne kapacity v jednej z nich. Počet v druhej ostane bez zmeny, na úrovni asi 600 karosérií za deň.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6,5 milióna vozidiel. Spoločnosť u nás preinvestovala vyše 4,7 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up! a Škoda Karoq.

Aktuálne sa pripravuje na nábeh nových produktov Volkswagen Passat a Škoda Superb, ktoré si vyžiadajú stovky nových zamestnancov do výroby vozidiel. V závode v Martine produkuje komponenty pre prevodovky a podvozky.

💡
Bratislavský Volkswagen navyšuje kapacitu linky v lakovni.

Komentáre

Najnovšie