Prejsť na obsah

Bratislavské letisko M.R. Štefánika chce mať opäť priame spojenie do Chorvátska

Unsplash

Letisko upozorňuje, že stále prevláda názor, že do Chorvátska sa jazdí autom.

BRATISLAVA 3. januára (SITA) – Z letiska M. R. Štefánika v Bratislave by sa opäť mohlo lietať priamo do Chorvátska. Letisko chce viac liniek veľkých leteckých spoločností či rozšírenie letov. V Chorvátsku ročne dovolenkujú státisíce Slovákov.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

„Chceme linku do Chorvátska. Každý rok tam cestuje pol milióna Slovákov a podľa mňa by nejaká skupina z nich prijala aj letecké spojenie. Je to ale ťažká debata, lebo stále prevláda názor, že Slováci tam chodia autami, kempujú,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi.

Myslí si však, že to je zastaraný prístup, lebo pohodlnejší a rýchlejší je hodinový let, ako cestovať desať hodín v aute. Letisko pripravuje ďalšiu linku. „Mali sme spojenie na Brač, uvidíme, čo sa nám podarí v tomto roku,“ uviedol v rozhovore na sociálnej sieti šéf najväčšieho domáceho letiska.

Z bratislavského letiska v súčasnosti okrem „charterov“ lietajú najmä nízkonákladové spoločnosti, čo je dlhodobo terčom kritiky časti verejnosti. Súčasné vedenie letiska sa snaží tento trend zmeniť. Okrem spojenia do nových destinácií by mohli na letisko prísť aj noví dopravcovia.

„Máme pripravené Atény, litovský Kaunas a rokujeme o ďalších nových destináciách. Pracujeme aj na tom, aby sme mali viac liniek renomovaných spoločností, rokujeme s poľskými aerolíniami či Turkish Airlines,“ priblížil Keketi.

Ako dodal, snažia sa dokázať, že bratislavské letisko nevyužívajú len Slováci, ale napríklad aj Česi, Maďari, Rakúšania či Poliaci.

💡
Z bratislavského letiska by sa v letnej sezóne malo opäť lietať do Chorvátska.

Komentáre

Najnovšie