Prejsť na obsah

Všetky dôležité informácie o startupoch nájdete v prehľadnej interaktívnej grafike s názvom The Startup Universe od Visual.ly. Databáza obsahuje desiatky tisíc startupov, ich zakladateľov a investorov.

Viac ako 12 tisíc investorov, takmer 32 tisíc startupov, viac ako 37 tisíc zakladateľov a tieto čísla stále stúpajú. To všetko môžete nájsť v interaktívnej grafike The Startup Universe, ktorá na základe dát z CrunchBase zhŕňa všetko podstatné o technologických startupoch.

The Startup Universe

The Startup Universe

Startupy sú rozdelené do 20 kategórií, okrem nich je však možné vyhľadávať aj podľa názvu, investorov alebo zakladateľov. Detailné informácie zahŕňajú informácie o každom startupe, popis jeho činnosti, ako aj bližšie informácie, zoznam zakladateľov a investorov. V grafike je možné nájsť aj informácie o jednotlivých investičných kolách a ich celkovom objeme. Po kliknutí na meno investora sa vám zobrazia všetky jeho investície.

Táto interaktívna grafika je skutočne veľmi zaujímavá, nakoľko je veľmi dobrým nástrojom, ako si nájsť informácie o startupovej scéne. Dáta sa načítavajú priamo z CrunchBase, čo je najväčšia databáza startupov, investorov a zakladateľov na svete, čo zaručuje ich aktuálnosť. Vyhľadateľnosť dát je možná spätne až do roku 1990, čo zaručuje veľmi celistvý pohľad na súčasnú startup scénu.

Komentáre

Najnovšie