Prejsť na obsah

Známy vynálezca Nikola Tesla popísal dnešný moderný smartfón už v roku 1926!

Nikola Tesla bol jedným z najznámejších vedcov a vynálezcov 20. storočia. Je to práve Tesla, ktorému vďačíme za elektrickú energiu a elektrický prúd tak, ako ich poznáme dnes. Nikola Tesla bol fyzik, mechanik a elektrický inžinier ale aj futurista s až nekonečnou predstavivosťou a pamäťou. Hovoril ôsmymi jazykmi a bol držiteľom až 300 patentov. Jeho dedičstvo našlo vzkriesenie v posledných rokoch, kedy známy vizionár Elon Musk oživil značku Tesla.

Spoločnosť Tesla je v posledných rokoch spomínaná veľmi často, či už je to vďaka elektromobilom Model S a Model X alebo elektrickým zásobníkom pre domácnosti PowerWall. A Nikola Tesla by mohol byť na svojho nasledovníka Elona Muska právom hrdý. Možno práve Teslom sa samotný Musk inšpiruje. A rovnaké majú aj svoje vizionárske schopnosti. Už totižto samotný Nikola Tesla dokázal predpovedať technológiu budúcnosti. Napríklad taký moderný smartfón, ako ho dnes poznáme, o ktorom hovoril ešte v roku 1926, teda pred takmer 90 rokmi, kedy o technológií dneška, nemohli mať ľudia ani predstavu.

Elon Musk Tesla Model S

Ako píše portál BigThink, Nikola Tesla vtedy povedal, že „keď sa bezdrôtová technológia bezchybne využije, celá zem sa premení na veľký mozog, ktorým v skutočnosti je a všetky veci sa stanú čiastočkami skutočného a harmonického celku. Budeme môcť komunikovať s ostatnými okamžite, bez ohľadu na vzdialenosť. Okrem toho však cez televíziu a telefón budeme vidieť a počuť ostatných ako keby sme stáli oproti sebe, aj keď budeme od seba vzdialení tisícky míľ a prístroje, cez ktoré bude toto všetko možné, budú neuveriteľne jednoduché v porovnaní s našimi telefónmi dnes. Človek si ho bude môcť niesť vo vrecku na veste.“

Nikola Tesla Company

Je až neuveriteľné, ako mohol pred takmer 90 rokmi Nikola Tesla takto podrobne predpovedať zariadenie, ktoré sa popisom skutočne podobá na dnešný smartfón. Avšak je zrejmé, že aj vďaka takýmto vizionárskym schopnostiam sa jeden z najväčších vizionárov dneška Elon Musk snaží niesť Teslov odkaz cez svoju spoločnosť Tesla a ostatné aktivity ďalej! :)

 

Komentáre

Najnovšie