Prejsť na obsah

Značka Converse priniesla na trh topánky pre gitaristov so zabudovaným pedálom

Značka Converse je v móde už desaťročia. Aj keď po jej úspechu v druhej polovici dvadsiateho storočia prišla krátka odmlka, dnes si bez tradičných bielych Conversov vie predstaviť svoj šatník len málo ľudí, ktorých aspoň trošku zaujíma móda.

Converse je však taktiež historicky neodmysliteľne spojená s hudobným ale aj životným štýlom Rock ‚n Roll. Preto sa niet čo čudovať, že nový prírastok do rodiny Converse má spojitosť s hudbou, konkrétne s gitarou, ktorá je v Rock ‚n Rolle samozrejmosťou. Ako uviedol portál Maxim, ide o klasické Conversy, ktoré však majú v sebe zabudovaný gitarový pedál. Ten dokáže meniť zvuk gitary a tak je pre množstvo profesionálnejších gitaristov potrebný a v nových Conversoch ho môžu mať vždy so sebou.

Názov týchto topánok od Chucka Taylora je Chet Atkins All Wah a má historickú spojitosť. Wah je názov gitarového pedálu, ktorý je v topánkach zabudovaný a Chet Atkins bol zase prvým gitaristom, ktorý Wah pedál použil. Ako nové Conversy pre gitaristov fungujú si môžete pozrieť vo videu vyššie a nižšie. V princípe však klasický pedál nahradil zabudovaný prúžok, ktorý meria ohýbanie topánky a dokáže tak úplne nahradiť spomínaný Wah pedál. Spojenie histórie a modernej doby je niekedy naozaj fascinujúce! :)

Komentáre

Najnovšie