Prejsť na obsah

Zapoj sa so svojim nápadom do Slovak University Startup Cup 2017 aj ty!

Podpora podnikania na Slovensku pomaly rastie aj v školstve, no v porovnaní so zahraničím sme stále len na úplnom začiatku. Podporiť mladú generáciu podnikateľov sa preto snažia aj mnohé iniciatívy, ako napríklad aj Slovak University Startup Cup 2017.

Cieľom projektu Slovak University Startup Cup 2017 je oceniť a podporiť mladú generáciu podnikateľov, ktorí majú inovatívne nápady a myšlienky. Zároveň im táto iniciatíva chce pomôcť pri transformácii ich inovatívnych riešení do reálneho podnikania. Študentské startupy s najväčším potenciálom vyberie komisia zložená zo skúsených, úspešných podnikateľov, ako aj zástupcov našich reklamných partnerov, mediálnych partnerov a spolupracujúcich organizácií.

Komisia vyhodnotí päť najlepších študentských startupov v týchto kategóriách:
a) Veda, medicínske technológie
b) Informačné technológie, mobilné technológie, web
c) Priemyselné technológie, technické riečenia, robotika
d) Životné prostredie, zelené technológie
e) Otvorená kategória pre ostatné nápady

Slovak Student Startup Cup Brngal

Vyhlásený bude navyše aj víťaz špeciálnej ceny za sociálne inovácie. Z piatich víťazov spomínaných jednotlivých kategórií, ktorí budú vyhlásení a odmenení na slávnostnom evente, vyberie porota absolútneho víťaza, ktorý bude reprezentovať Slovensko na celosvetovej súťaži University Startup World Cup 2017 v septembri v dánskej Kodani. Strávi tu päť dní spojených s top mentoringovým programom, s možnosťou networkingu so študentskými startupmi z celého sveta, ako aj s možnosťou prezentácie svojho startupu pred európskymi finančnými investormi.

Prihlásiť sa môžeš do 31. mája 2017 priamo TU. Dôležité je, aby aspoň jeden z členov startupu bol študentom vysokej školy. Všetky ďalšie informácie vrátane podmienok súťaže nájdete na webstránke súťaže www.studentstartup.sk. Určite neváhaj a prihlás sa aj ty, okrem nových skúseností a kontaktov totiž môžeš získať aj mentoring od skúsených podnikateľov, množstvo cien a vo finále ti možno odovzdá cenu dánska princezná osobne! :)

Komentáre

Najnovšie