Prejsť na obsah

Volkswagen počas Vianoc zastaví výrobné linky

Unsplash

Odstávku využije na opravy a technické práce.

BRATISLAVA 20. decembra (SITA) – Volkswagen deň pred Vianocami zastaví výrobné linky v Bratislave aj v Martine. Dôvodom je plánovaná zimná celozávodná odstávka.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Ako informuje spoločnosť, výroba vozidiel sa opätovne naplno spustí 16. januára 2023. Martinský závod začne znova produkovať komponenty od 9. januára 2023. Dovtedy budú tisícky zamestnancov čerpať celozávodnú dovolenku.

„Výroba vozidiel a komponentov sa v Bratislave i Martine úplne zastaví, avšak čiastočný ruch v podniku zostane. Odstávky výroby sa totiž pravidelne využívajú na technické práce a aktivity, ktoré nie je možné vykonávať za plnej prevádzky," spresnila hovorkyňa fabriky Lucia Kovarovič Makayová.

Počas odstávky je v bratislavskom závode naplánovaných aj viacero náročnejších aktivít, ktoré súvisia s nábehom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb.

Tieto vozidlá budú podľa hovorkyne integrované do už existujúcej montážnej linky, ktorá si vyžaduje podstatné prestavby a úpravy.

„Rozsah prác a aktivít zamestnáva projektové tímy, ktoré musia čeliť v porovnaní s predchádzajúcimi nábehmi mimoriadne náročným podmienkam. Tie vyvolali viaceré globálne krízy a faktory. Tímy údržby zasa využijú odstávku výroby na pravidelnú generálnu údržbu robotov, automatizačnej techniky a ďalších výrobných zariadení," doplnila Makayová.

Popri prestavbách a úpravách vo výrobe sú naplánované aj práce v rámci infraštruktúry závodu. V nasadení zostávajú aj zamestnanci, ktorých prítomnosť je nevyhnutná bez ohľadu na odstávku výroby. V martinskom závode na výrobu komponentov bude trvať odstávka dva týždne.

Rovnako ako v Bratislave, aj tu si odstávka vyžaduje nasadenie zamestnancov, ktorí majú naplánované úlohy vyžadujúce si prerušenie výroby. Zároveň budú pokračovať práce na nábehu výroby nového diferenciálu pre elektrické pohony.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6,5 miliónov vozidiel. Spoločnosť u nás preinvestovala vyše 4,7 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up! a ŠKODA KAROQ.

Aktuálne sa pripravuje na nábeh nových produktov Volkswagen Passat a Škoda Superb, ktoré si vyžiadajú stovky nových zamestnancov do výroby vozidiel. V závode v Martine produkuje komponenty pre prevodovky a podvozky.

💡
Volkswagen Slovakia pre plánovanú zimnú odstávku pozastavuje od piatka dočasne výrobu v Bratislave aj v Martine.

Komentáre

Najnovšie