Prejsť na obsah

Víťazom súťaže Skvelí mladí podnikatelia sa stala aplikácia Spine Hero

V piatok 15.5.2015 sa uskutočnilo v Bratislavskom The Spot finále súťaže vysokoškolských podnikateľských nápadov Skvelí mladí podnikatelia 2015. Víťazom podujatia, ktorého organizátorom bola vzdelávacia organizácia JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou Hyundai Slovensko, sa stal startup Sitting Hamsters so svojou aplikáciou Spine Hero, ktoré napomáha správnemu držaniu tela. Víťazný tím si odniesol finančnú výhru vo výške 15 000€ určenú na rozvoj podnikania.

2

Okrem Sitting Hamsters postúpili do päť členného finále ešte ďalší štyria finalisti. Startup LeapKin prináša hernú terapiu pre pacientov s pohybovými obmedzeniami, Octago je startup, ktorý prináša program cvičení pre mestá v štýle street workout, startup Woogies je aplikáciou, ktorá rieši problémy na byte, kde je viac spolubývajúcich a InovaShop je startup, ktorého interaktívna kabínka má za cieľ zvýšiť predajnosť v obchodoch. Videá všetkých finalistov nájdete TU.

6

Víťazný tím – študenti Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave v zložení Jakub Mačina, Jozef Gáborík, Matej Leško a Jozef Staňo vyhral vďaka svojej aplikácii, ktorá monitoruje správne držanie tela za počítačom prostredníctvom web kamery. „Výhru využijeme na dokončenie produkčnej verzie aplikácie a pridanie podpory pre ďalšie typy kamier na trhu. Následne finančnú investíciu použijeme na budovanie značky a marketing. Keďže nesprávne sedenie je celosvetový problém, naše ciele sú globálne. Časť z výhry pôjde aj na kancelárske priestory a právnu pomoc v oblasti podnikania“, povedal člen tímu Jakub Mačina.

4

Vybrané startupy vysokoškolákov hodnotila porota – zástupca hlavného partnera súťaže Hyundai Slovensko Rastislav Šupšák, riaditeľ VTP Žilina Juraj Kavecký, prezidentka organizácie AIESEC na Slovensku Zuzana Maderová, spoluzakladateľ The Spot Matej Ftáčnik a poradca generálneho riaditeľa Slovak Business Agency Marek Timko. Dôraz kládli na inovatívnosť, finančnú výkonnosť projektov, príležitosť pre rast, poznanie konkurencie a vplyv na komunitu.

3

Súťaž a víťazstvo tímu Sitting Hamster zhodnotil aj predseda poroty Rastislav Šupšák: „Spoločnosť Hyundai sa teší sponzorskej účasti už tretí rok. Všetci piati finalisti súťaže Skvelí mladí podnikatelia mali naozaj prepracované start-upy, každý z nich mal silnú myšlienku, nápad aj posolstvo. Hralo sa o nemalo finančnú odmenu – hlavná výhra 15 000 EUR dokáže posunúť start-up do úplne inej roviny. Prezentácie každého tímu boli na vysokej úrovni a celá súťaž sa niesla v komornej a priateľskej atmosfére. Finálne hodnotenie poroty naozaj ľahké nebolo. Spoločnosť Sitting Hamsters prekonala svojich súperov prepracovanosťou svojho biznis plánu, prezentačnými schopnosťami, argumentáciou a celkovou perspektívou do budúcnosti.

Študenti postupujú do európskeho finále vysokoškolských startupov, ktoré sa uskutoční začiatkom júla v hlavnom meste Portugalska.

7

Komentáre

Najnovšie