Prejsť na obsah

Video: Skvelá kampaň Googlu, na otvorenie chladničky potrebujete 6 jazykov

Z času na čas vám na Startupers.sk prinášame aj zaujímavé reklamné kampane rôznych spoločností, ktorých reklamy sa stali virálnymi a oslovili a zaujali množstvo ľudí po celom svete. Tou poslednou bola veľmi zaujímavá kampaň na technológiu pre zblíženie partnerov od Durexu. Inak tomu nie je ani pri dnešnom videu z kampane, na ktorej sa podieľala aj spoločnosť Google.

Tá v spolupráci so spoločnosťou Thinking Box vytvorila kampaň pre kanadskú značku piva Molson. Kampaň s názvom Global Beer Fridge, teda po slovensky Svetová Pivná Chladnička, zaujala množstvo ľudí ako na internete, tak aj na ulici, kde vzniklo video, ktoré môžete vidieť nižšie. Pod článkom nájdete aj video z vývoja a prípravy tejto multijazyčnej chladničky.

Chladnička, ktorú postavili do stredu ulice sa totižto dala otvoriť len po použití frázy „Ja som Kanaďan“. Na tom by nebolo nič zložité, keby na otvorenie nebolo potrebné povedať túto frázu v šiestich svetových jazykoch. Ako ďalej uvádza portál Engadget, na výber bolo až 40 svetových jazykov, v ktorých mohli ľudia spomínanú frázu povedať, preto šanca na otvorenie chladničky bola celkom veľká.

A podarilo sa, našlo sa totižto aj niekoľko turistov, ktorí dopomohli k otvoreniu chladničky a mohli si tak vychutnať vychladené pivko. V tejto kampani, ktorá vznikla na znak kanadskej multikulturality a pri príležitosti dnešného výročia založenia Kanady ako takej, je taktiež zaujímavé vidieť využitie podobných technológií v spojení s bežnými automatmi. Ak by ste si chceli vyskúšať otvoriť túto chladničku aj vy, môžete tak spraviť už 10. júla v Toronte :)

Komentáre

Najnovšie