Prejsť na obsah

VIDEO: Dvaja Nóri vytvorili neuveriteľný rekord v dojazde Tesly Model S na jedno nabitie

Model S od Tesla Motors zrejme netreba nijako špeciálne predstavovať. Tento najznámejší elektromobil súčasnosti sa teší veľkej obľube po celom svete. Niet sa teda ani čo čudovať, že je Tesla S aj cieľom rôznych pokusov o rekordy.

Ten v najdlhšom dojazde na jedno nabitie nedávno stanovili dvaja Nóri Bjorn a Morgan. Tí na športovej verzií Tesly Model S s označením P85D prešli až 728,7 kilometra na jediné nabitie. Tesla pritom udáva maximálny dojazd tohto modelu na jedno nabitie na maximálne niečo cez 400 kilometrov. Bjorn s Morganom tak prekonali tieto údaje o viac ako 300 kilometrov.

Tesla S rekord dojazd

Ich test však mal niekoľko výnimiek oproti bežnému používaniu. Tou hlavnou asi je, že priemerná rýchlosť v teste bola na úrovni 39 kilometrov za hodinu. Prejsť trať dlhú takmer 730 kilometrov im tak trvalo až 18 hodín a 40 minút. Počas svojej cesty spotrebovali 77,5 kWh elektriny, čo vychádza v priemere 106 Watt hodín na kilometer. Dvaja Nóri mali počas tohto testu navyše len jedinú prestávku, takže elektrinu šetrili aj na rozbehoch.

Ako ďalej uvádza Tech Insider, väčšina z trasy, ktorá začínala aj končila v dánskom meste Rodekro, viedla dánskym vidiekom a preto bola trasa viac menej rovinatá a na test ideálna, keďže najväčšie stúpanie aké prekonali bolo maximálne 94 metrov. Je preto jasné, že v bežnej premávke sa na podobné hodnoty dostane majiteľ Tesly Model S len veľmi ťažko. Avšak je zaujímavé vidieť, aký potenciál a schopnosti v sebe tento elektromobil ukrýva. Video z testu nájdete nižšie.

Aj keď tento rekord nebol oficiálnym, neušiel ani pozornosti samotného šéfa Tesly Elona Muska. Ten totižto na Twitteri retweetol video z rekordu, ktoré pridal sám jeho účastník Bjorn Nyland. Uvidíme, či sa Bjorn s Morganom pokúsia zopakovať svoj rekord aj oficiálne. Každopádne, klobúk dole pred týmito dvoma Nórmi. A možno aj vďaka tomuto testu Tesla začne časom dávať do svojich elektromobilov batérie, vďaka ktorým pokoria ich majitelia 700 kilometrovú hranicu aj v bežnej premávke :)

Komentáre

Najnovšie