Prejsť na obsah

Na facebookových stránkach reštaurácií v mobiloch bude možné už robiť viac, ako si len čítať posty alebo pozerať fotky. Bude si možné zarezervovať stôl napríklad na 19 hodinu pre štyri osoby. Škoda pre nás Európanov je, že táto funkcia začala zatiaľ fungovať len v USA.

Táto funkcia je výsledkom spolupráce Facebooku so startupom OpenTable, ktorý umožňuje robiť online rezervácie do zhruba 20 000 amerických reštaurácií. Od začiatku tohto týždňa je táto funkcia možné na mobilnom webe Facebooku a po poslednej aktualizácii aj v mobilných appkách pre iOS a Android. Pred spustením na iné platformy si chce Facebook overiť, ako to pôjde na platformách, ktoré sú k dispozícii momentálne.

Facebook OpenTable

Mobilné zariadenia majú hlavne výhodu, že vedia nájsť vďaka Facebook funkcii Nearby Places (okolité miesta) reštaurácie v okolí. Facebook sa vyjadril, že oproti iným partnerom OpenTable je ich výhodou, že si ľudia nemusia otvárať prehliadač, aby spravili rezerváciu. Všetko sa dá spraviť v rámci aplikácie a vlastne ani nepotrebujete registráciu na OpenTable, aby ste si mohli spraviť vašu rezerváciu.

Rezervácie nebudú generovať žiadne príspevky do vášho News Feedu, avšak bude možné zdieľať túto rezerváciu medzi priateľmi. Kedy bude podobná možnosť rezervácií spustená pre Európanov a Slovákov je otázne.

Čo hovoríte na túto funkciu? Ak by bola dostupná aj u nás, využívali by ste ju?:)

 

Mashable

Komentáre

Najnovšie