Prejsť na obsah

Fanúšikovia virtuálnej reality ale aj tí, ktorí si ju ešte nevyskúšali, sa môžu tešiť na nové 360° zážitky v známej Heroes Laser Arena v Trnave. Práve tu sú totižto nainštalované dve špeciálne plošiny – virtualizéry, ktoré v rámci Slovenska a Česka nájdete iba tu.

V aréne sa ponoríte nielen do virtuálnej reality, ale môžete si tu užiť aj detailne premyslenú arkádovú strieľačku, preteky na jazdeckých simulátoroch či hranie v HTC VIVE miestnosti.  Trnavská Heroes Laser Arena sa nachádza v priestoroch bývalej Sladovne, konkrétne v jednom zo sladových skladov. Už samotná predispozícia je ideálna pre fanúšikov hier a virtuálnej reality (VR). Aréna je obohatená o najnovšie a najmodernejšie tipy virtuálnych realít, ktoré sú rozdelené do troch miestností – červenej, modrej a zelenej.

DA8A8770

Červená Racing miestnosť

V červenej Racing miestnosti si môžu návštevníci vychutnať pravý pôžitok z virtuálneho pretekania. V miestnosti nájdeš 3 profesionálne závodné kreslá s volantom a pedálmi, ktoré sú napojené na najnovšiu konzolu Playstation 4 PRO a dva počítače napojené na Hi-Tech OCULUS RIFT. Môžeš si tak vychutnať jazdu v obľúbenom športovom aute ako na reálnej pretekárskej trati.

Modrá HTC VIVE miestnosť

Modrá HTC VIVE miestnosť má rozlohu 20m² a je zameraná na všetky druhy pohybových hier – od detských hier, cez kreatívne až po akčné strieľačky. Môžeš si tak užiť skákanie z mrakodrapu, uhýbanie sa raketám, jazdenie na horskej dráhe alebo strieľaním mimozemštanov vo vesmíre.

Heroes Trnava HTC Vive

Zelená miestnosť Virtualizer

V zelenej miestnosti sú umiestnené už spomínané 2 virtualizéry. Ide o novinku a špičku vo svete VR. Rozdiel oproti ostatným setom je v tom, že človek je umiestnený do špeciálneho držiaku na plošine, ktorá simuluje chôdzu. Vďaka plošine, v ktorej je človek uchytený, má umožnený 360 stupňový pohyb. Ruky riešia pohybové snímače, oči zamestnáva helma, uši sa prenášajú do iného sveta prostredníctvom slúchadiel.  Vo virtuálnej realite je skrátka ponorený celý človek so všetkými svojimi zmyslami. Keďže plošiny sú dve, je možné si užiť aj hru v tíme. Hry na plošiny sú programované špeciálne – s ohľadom na využitie potenciálu zariadenia. Samotnú hru môžu sledovať aj ďalší, keďže hra sa zobrazuje na 65 palcovej TV obrazovke.

„Tieto plošiny momentálne nenájdete nikde na Slovensku a podľa výrobcu ani v Českej republike. Sú skutočne niečím, čo doteraz fanúšikovia hier ešte nezažili. Nejde len o pozeranie hry či malý pohyb na uzavretej ploche. Je to naozaj iná dimenzia,“ hovorí Miloš Magula, majiteľ Heroes Laser arény.

heroes Trnva virtualizer

Aj Laser aréna bola navrhnutá a postavená do posledného detailu – od perfektne rozmiestnených prekážok, až po exkluzívne herné možnosti, s ktorými sa hráči zoznámia počas návštevy arény. Celú atmosféru hier umocňuje hudba, ktorá bola vytvorená špeciálne pre Laser game. V aréne si na svoje prídu nielen individuálni hráči, ale aj tímy, ktoré si môžu zahrať deathmatch sám proti všetkým, ale i skupinovú naháňačku, pričom si naraz môže zmerať sily až 6 farebných tímov.

Inovatívna technológia IronPod číha všade kam sa pohnete a ak sa nestihnete skryť, jednoducho vás zastrelí. Výnimkou sú vyvolení, ktorí môžu získať jednu zo špiónskych schopností – neviditeľnosť. Zaujímavou prekážkou je aj Recognizer – žiariaca prekážka, ktorá vo svojom okolí eliminuje farebnosť, je teda ťažké rozlíšiť, súčasťou ktorého tímu ste. Celý areál arény je navyše kompletne zahmlený pomocou špeciálnej hmly, ktorá znižuje viditeľnosť až na hranicu 1 metra, a tak bude zneškodnenie súpera a boj o vlastný virtuálny život skutočnou výzvou. Pre skúsenejších hráčov je pripravený aj špeciálny laserový guľomet, či bonus – možnosť extra hmly. V tímovej hre je možné aktivovať si aj Friendly Fire – streľbu do vlastných radov. :)

VR herňa a rovnako aj  Laser Arena je určená pre všetky vekové kategórie a preto je jedno či prídete s rodinou alebo priateľmi. Viac informácií nájdete na ich webe alebo facebooku. Isté však je, že sa zaručene zabavíte a strávite príjemný čas v zaujímavom a inováciami nabitom prostredí :)

Komentáre

Najnovšie