Prejsť na obsah

„Čím viac a rýchlejšie rastie firma, tým je pre ľudí v nej zložitejšie sa poznať a efektívne komunikovať.“ Týmito slovami začína svoj najnovší blog CEO WebSupportu Michal Truban. Všetky doterajšie startupy pod taktovkou WebSupportu zapadajúce do konceptu blackslide.com vznikli práve z ich potreby v tejto spoločnosti. Možno až na Runform, ktorý je vďaka Michalovej záľube v športe takou jeho chuťovkou a o ktorom sme vám priniesli viac informácií ešte v marci.

Presne takýto je prípad najnovšieho startupu z dielne WebSupportu s názvom Follow company. Tento startup prináša riešenie problémov, ktoré nastávajú väčšinou v spoločnostiach, ktorým narastie počet zamestnancov na dvoj a viac ciferné čísla. Ide hlavne o stratu kontaktu medzi ľuďmi a taktiež stratu prehľadu, kto, čo a ako robí.

Tvorcovia idey Follow company sa inšpirovali mnohými firemnými komunikačnými nástrojmi, ktoré existujú a tie najlepšie a najhodnotnejšie funkcionality vložili do jedného celku. Týmto vytvorili produkt, vďaka ktorému sa kolegovia medzi sebou lepšie spoznajú, spoznajú lepšie taktiež spoločnosť, v ktorej pracujú a v neposlednom rade aj prehľad kto, čo robí a k tomu je tu priestor aj na krátke reporty.

Michal vo svojom blogu popisuje celý počiatočný postup nasledovne:

  1. Vytvorte si konto
  2. Naimportujte si kolegov/zamestnancov
  3. Následne systém každému automaticky rozposiela preddefinované emaily. O nič sa už netreba starať, pretože všetko je pripravené
  4. Následne prídu v jednom reporte odpovede všetkých kolegov
Follow company

A tu sú pre zmenu typy emailov, aké cez Follow company dokážete posielať:

  1. V pondelok sa posiela email na čom sa pracuje (v stredu príde všetkým odpoveď)
  2. V stredu sa posiela anketová otázka (môže ich byť aj viac, napríklad ako sú ľudia spokojní vo firme, či majú správne nástroje, čo podľa nich všetko funguje ako má a ďalšie), na ktorú sa dá odpovedať áno-nie a následne je možné pripojiť aj krátku poznámku (skvelý nástroj na spätnú  väzbu)
  3. V piatok sa posielajú socializačné otázky (napríklad čo ste naposledy varili, čítali, pozerali, akú hudbu máte radi a ďalšie)

 

Vo WebSupporte používajú Follow company už pár mesiacov a zatiaľ si ho nevedia vynachváliť. Dozvedia sa totiž viac o svojich kolegoch, ako po pracovnej, tak aj po súkromnej stránke, čo firemnú kultúru posúva o krok vpred. Celý produkt funguje samozrejme plne automaticky, otázky sú preddefinované, ale je možné ich upraviť, zmeniť aj dopísať. Samozrejmosťou je aj archivácia a spätné vyhľadávanie.

V testovacej beta verzii, v ktorej sa teraz Follow company nachádza je samozrejme zdarma, takže vás už nič nedelí od jeho otestovania. Bonusom je, že ak by vám v ňom náhodou niečo chýbalo, vedia vám vo WebSupporte vyhovieť a dorobiť custom riešenie presne na mieru. No povedzte, nie je to skvelé? My si myslíme, že určite je a že WebSupport opäť prináša veľmi zaujímavý produkt, s ktorým im budeme ako vždy držať palce! :)

Komentáre

Najnovšie