Prejsť na obsah

The Sherp - obojživelník, ktorý prežije takmer všetko a stojí menej ako 60 000 tisíc!

Z Ruska prichádzajú veľmi často rôzne zaujímavé a často až šialené nápady. Z tejto kategórie je aj nové vozidlo The Sherp, v ktorom je zrejme možné prežiť aj koniec sveta!

Má samodofukovacie pneumatiky, váži len 1,3 tony, všetky štyri kolesá poháňa malý jeden a pol litrový dieselový štvorvalec s výkonom 44,3 koní spojený s manuálnou 5 stupňovou prevodovkou a ani najrôznejšie objekty s výškou až 70 centimetrov mu nerobia žiadne prekážky, rovnako ako voda. Maximálna rýchlosť je len 45 km/h a vo vode je to len 6 km/h, čo závisí taktiež od vetra. Vynálezcom unikátneho vozidla The Sherp je Rus Alexei Garagashyan.

Zaujímavá na tomto 3,4 metra dlhom, 2,3 metra vysokom a 2,52 metra širokom obojživelníku je okrem jeho výzoru a schopností aj cenovka, ktorá sa v základe pohybuje pod úrovňou 60 000 Eur. Avšak The Sherp má množstvo možnej príplatkovej výbavy, ako napríklad generátor vysokého napätia, doplnkové osvetlenie, väčšia palivová nádrž (oproti štandardnej 58 litrovej) alebo tvrdá strecha a ďalšie, ktoré dokážu pri plnej výbave výslednú cenu zvýšiť až o 30 000 Eur.

The Sherp je naozajstný obojživelník , ktorý rozhodne len tak niečo nezastaví. A niečo na tom, že toto auto by prežilo aj koniec sveta, možno bude. Napríklad také mestské výtlky vás s týmto obrom vôbec nemusia trápiť. Ruku hore, kto by sa v tomto ruskom monster trucku nechcel povoziť? My by sme do toho išli hneď! :)

The sherp voda The Sherp black the sherp.0 the sherp.1

Komentáre

Najnovšie