Prejsť na obsah

Tesla je pekelne rýchla, najrýchlejší elektromobil sveta je však z Chorvátska

O tom, že elektromobily spoločnosti Tesla Motors dokážu byť pekelne rýchle nemôže byť najmenších pochýb. Aj napriek ich neskutočnému zrýchleniu však nie sú najrýchlejšími elektromobilmi na svete.

Väčšina z tých, ktorí si vyskúšali akceleráciu vrcholnej Tesla Model S alebo X s označením P90D také zatlačenie do sedadla zrejme nikdy nezažila. Ako vyzerá zrýchlenie tohto elektromobilu z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy si môžete pozrieť v našom nedávnom článku s videom, v ktorom je porovnávaná akcelerácia najrýchlejšieho Modelu S a Modelu X na súťažnej dráhe. Ani jedna z najsilnejších Tesiel však nie je najrýchlejším elektromobilom sveta. Toto prvenstvo totiž patrí úplne niekomu inému.

rimac

Rimac Automobili, to je názov chorvátskej automobilky, ktorá oznámila, že je tvorcom najrýchlejšieho elektromobilu sveta. Jeho názov je Concept_One. Aj napriek svojmu názvu však už nie je konceptom. Svoju ostrú premiéru si odbil pred pár dňami na ženevskom autosalóne. Ako informuje portál Mashable, podľa prvých reakcií pripomína ľuďom kombináciu Tesly a značky športových áut Koenigsegg.

rimac-zboku

Výkon tohto auta je neuveriteľný – 1088 koní, ktoré sú poháňané 8450 článkovou batériou. Concept_One s pohonom všetkých štyroch kolies dokáže vďaka tomu zrýchliť na 100 km/h len za 2,6 sekundy a maximálna rýchlosť činí 355 kilometrov za hodinu. Ako výkon, tak aj zrýchlenie a maximálna rýchlosť sú neuveriteľné a udržať sa za týmto autom v šprinte by mali problém zrejme aj lietadlá.

rimac-concept_one-back

Na tomto elektromobile sa však bude dať jazdiť aj kľudnejšie (čo však asi málokto bude), keďže okrem režimu Track, ponúka aj režimy Control a Comfort. Pre ozajstných nadšencov je pripravený mód Drift. Okrem úžasnej techniky však Concept_One ponúka aj krásny a dobre vybavený interiér so stredovým dotykovým displejom, lemovaným hliníkom a karbónovým vláknom.

rimac-concept-one

Čo je však menej potešujúce, Rimac plánuje vyrobiť z tohto elektromobilu len osem kusov, takže šanca, že by ste jeden naživo videli alebo dokonca šoférovali je naozaj malá. Rimac Concept_One je však aj napriek tomu skvelou ukážkou toho, kam to elektromobily už dokážu v dnešnej dobe dotiahnuť. Tak čo, vyskúšali by ste si na ňom zajazdiť? :)

Komentáre

Najnovšie