Prejsť na obsah

Tesla by mala v marci spolu s Modelom 3 nečakane predstaviť aj nový Model Y!

To, že Tesla Motors je jednotkou na svetovom trhu elektromobilov je zrejme každému jasné. Rovnako jasné bolo, že Tesla plánuje pripravovaný nový Model 3 predstaviť na svojom evente v marci. Podľa najnovších informácií však Model 3 nebude jediným novým prírastkom značky.

Marcové predstavenie nového Modelu 3 oznámil šéf spoločnosti Tesla Motors vizionár Elon Musk ešte minulý rok. Ako však uvádza portál Electrek.co, Model 3 by nemal byť jediným, ktorý uzrie v marci svetlo sveta. Mal by sa k nemu totižto pridať Model Y. Ten by mal údajne stáť na platforme Modelu 3, podobne ako nový Model X je postavený na platforme Modelu S. Zatiaľ čo spomínaný Model 3 bude sedan, Model Y by mal byť crossoverom.

Označenie Model Y uviedol Elon Musk v príspevku na svojom Twitteri v októbri minulého roka, kedy napísal, že Modelu 3 by mal robiť spoločnosť Model Y. Jeho Tweet však po malej chvíli z Twitteru zmizol a až doposiaľ nebolo známych viac informácií. Aktuálne to však vyzerá, že okrem Modelu 3 sa v marci dočkáme aj nového modelu s pravdepodobným označením Model Y.

Model 3

Kým o Tesle Model 3 sa vie málo, o Tesle Model Y sa vie ešte menej. O Modeli 3 sa hovorí ako o menšej verzií Modelu S a je teda možné, že Model Y bude menšou verziou Modelu X. Ako sme písali už v máji minulého roka, cenovka Modelu 3 by mala začínať na úrovni 35 000 dolárov, vďaka čomu by sa stal s prehľadom najdostupnejším elektromobilom značky. Rovnako sa povráva, že dojazd na jedno nabitie by nemal byť nižší ako 320 kilometrov.

Čo všetko pre nás vizionár Elon Musk pripraví na jeho marcovom evente sa môžeme zatiaľ len domnievať. Avšak indície sú veľmi zaujímavé a naznačujú, že sa rozhodne máme na čo tešiť! Čo je koniec koncov pri Muskovi úplne bežné :)

Komentáre

Najnovšie