Prejsť na obsah

Tento 19 ročný Slovák chce ísť na stáž do Californie a myslí to skutočne vážne

Volá sa Marek Dlugoš, je študentom, má 19 rokov, pochádza zo Starej Ľubovne a jeho cieľom je dostať sa na letnú 4 mesačnú stáž do americkej Californie. A chce sa tam dostať rozhodne zaujímavým spôsobom. Marek si totižto sám vytvoril osobnú stránku s jasným cieľom, stážovať od júna do septembra 2015 vo firme alebo startupe za veľkou mlákou. Pred pár dňami sme vám písali o podobnom projekte dievčaťa menom Nina so snahou o získanie miesta v startupe Airbnb. Na stránke hostmeinca.com, ktorá sa už medzičasom dostala aj na prvé miesto na známom portáli Hacker News, o sebe Marek uvádza množstvo osobných úspechov a informácií. Veľmi zaujímavé sú jeho skúsenosti, ktorých má na svoj vek až až. Či už je to programovanie, dizajn či tvorba prezentácií alebo tvorba a úprava videí a fotografií, Marek je podľa údajov na svojej stránke doma vo všetkých z týchto oblastí.

Marek Dlugoš Host me in Cali

Tento mladý Slovák ponúka, že bude pracovať na ideách, na ktoré u jeho nového potenciálneho zamestnávateľa nemali doteraz čas, dokáže vylepšiť dizajn projektu, prinesie nové nápady a pohľad u iného uhla a ako bonus aj naučí výslovnosť krásneho rýdzo slovenského slova čučoriedka. Marekovi bývalí spolupracovníci Martin, Cristina a Tomas ho popisujú ako najpedantnejšieho a najprecíznejšieho spolupracovníka s akým kedy pracovali. Ak by ste sa chceli o Marekovi dozvedieť ešte viac, môžete si stiahnuť aj jeho kompletný životopis. Okrem rôznych získaných ocenení sa tento vášnivý basketbalista, cestovateľ a fotograf na svojej stránke prezentuje aj svojimi už existujúcimi projektami.

Marek Dlugoš HostMeInCA

Medzi ne patria napríklad značka oblečenia Wire clothing, ktorú Marek navrhol pre svoju strednú školu, projekt Videby, ktorý dokáže zhromaždovať a vizualizovať údaje o spotrebe elektrickej energie budovami a následne ich aj manažovať, rôzne mobilné aplikácie, školskú stránku, aplikáciu Upload.it, ktorá dokáže jednoducho nahrať a stiahnuť výsledky skúšok a mnohé ďalšie. Marek je práve v poslednom ročníku na strednej škole v Prešove, kde študuje elektrické inžinierstvo, konkrétne informačné a sieťové inžinierstvo. Aktuálne si môže vyberať z dvoch študijných ponúk, konkrétne z londýnskej University College London, ktorá je hodnotená ako piata najlepšia univerzita sveta alebo Českej Technickej univerzity v Prahe.

Nech už sa tento mladý sympatický Slovák rozhodne pre ktorúkoľvek z nich, je už teraz veľmi pravdepodobné, že pred štúdiom na univerzite strávi ešte 4 mesiace na stáži v Californii. Ako sme zistili na Marekovom YouTube kanáli, nápad ísť do amerického slnečného štátu má v hlave už dlhšie. Už v roku 2013 ako 16 ročný natočil dve videá (nájdete ich vyššie a nižšie), ktoré mu mali pomôcť nájsť hosťovskú rodinu počas jeho plánovaného štúdia v Californii. Avšak ako nám Marek napísal, hosťovská rodina, s ktorou sa nakoniec dohodol to na poslednú chvíľu zrušila. Ani to však Mareka neodradilo a preto teraz vytvoril úplne novú stránku, s ktorou, ako aj my veríme, sa mu určite podarí dostať na stáž za veľkú mláku. Jedno vieme určite, o Marekovi budeme ešte zaručene počuť. O úspechu, ktorý má tento mladý ambiciózny chlapec na dosah ale aj o jeho ďalších krokoch vás budeme na Startupers.sk samozrejme informovať. A nezabudnite aj vy pomôcť sharovaním so šírením Marekovho cieľa a sna. Marek, držíme palce! :)

Komentáre

Najnovšie