Prejsť na obsah

Svetový univerzálny ovládač so slovenským dizajnom už zdvojnásobil svoj cieľ na Kickstarteri!

Keď sa do nejakej veľkej globálnej a úspešnej veci zapojí Slovák, je to o to cennejšie, že pochádza z malej krajiny v strednej Európe, ktorú mnohí ľudia vo svete ani nepoznajú. Presne to je aj prípad projektu Anymote, ktorý je inteligentným univerzálnym ovládačom od spoločnosti Color Tiger. Za jeho dizajnom stojí Slovák Michal Šimkovič, ktorý si na tento projekt odskočil zo startupu Circle, v ktorom pracuje už štvrtý rok ako hlavný dizajnér a do ktorého mimochodom zainvestoval aj nám všetkým dobre známy americký herec Ashton Kutcher. Za nápadom stojí aj fakt, že priemerne vraj majú ľudia vo svojich obývačkách štyri ovládače a za život strávia až dva týždne ich hľadaním. Celkom pádny dôvod, čo poviete? :)

anymote app

Anymote je ako sme už spomínali inteligentný ovládač, ktorý v spojení s iOS alebo Android aplikáciou dokáže ovládať viac ako 800 000 rôznych zariadení. Stačí dať Anymote do stredu izby, v ktorej chcete ovládať zariadenia, pripojiť sa k nemu cez Bluetooth svojim smartfónom a vložiť kategóriu a typ zariadenia, ktoré chcete ovládať, nech ide už o čokoľvek, televíziu, dvd prehrávač, audio sústavu, klimatizáciu alebo čokoľvek iné. Ak by náhodou nebolo vaše zariadenie medzi podporovanými (čo je minimálna šanca), stačí cez aplikáciu poslať požiadavku a vaše zariadenie bude čo najskôr pridané do zoznamu. Anymote má dosah až 10 metrov, je malý, úsporný a hlavne bez akýchkoľvek káblov. Celý systém je nastaviteľný podľa požiadaviek, k dispozícii sú aj vychytávky ako napríklad Mute mode, kedy vám v prípade zazvonenia telefónu Anymote okamžite stíši všetky pripojené zariadenia, alebo taký Welcome mode, kedy vám po príchode domov aj bez zapnutia aplikácie zapne zariadenia, ktoré si zvolíte a tak, ako ste si to prednastavili a využiť môžete aj množstvo ďalších funkcionalít. Ako to celé funguje sa koniec koncov môžete pozrieť aj sami.

V kampani, ktorú Anymote na Kickstarteri spustil koncom augusta s cieľom nazbierať 50 000 dolárov je momentálne niekde zhruba v polovici, do konca im zostávajú tri týždne a aktuálny stav ukazuje vyzbieraných viac ako 112 000 dolárov. Celkovo rôznymi sumami prispelo už takmer 1200 ľudí. Objednať Anymote si môžete priamo na Kickstarteri aj vy, dodanie je naplánované na jún 2015, stojí 70 dolárov a k cene je potrebné si pripočítať ešte poštovné 18 dolárov. Ako Anymote, tak aj tvorcovi jeho vzhľadu Michalovi Šimkovičovi budeme samozrejme držať palce, aby Anymote pomáhal uľahčovať život v čo najviac domácnostiach po celom svete a určite vás o ňom budeme ešte v budúcnosti informovať! :)

Komentáre

Najnovšie