Prejsť na obsah

Svetová startupová špička vo vzdelávaní Corinth potrebuje vašu pomoc!

Startupy a s nimi aj najnovšie technológie prenikajú do mnohých oblastí. Nepochybne medzi ne patrí aj školstvo, ktoré sa so školstvom spred pár rokov už väčšinou nedá ani porovnať. V oblasti vzdelávania pre základné a stredné školy patrí k svetovej startupovej špičke aj český startup Corinth, ktorý zažiaril medzi 53 startupmi z celého sveta na súťaži World Cup Tech Challenge 2015, vďaka čomu sa dostal do finále. Teraz však potrebuje hlavne podporu publika a ľudí, ktorých hlasy taktiež rozhodnú o celkovom víťazovi.

Aby sa Corinth na čele svojím CEO Ondrejom Homolom dostal do finále súťaže o najinovatívnejšie startupy, musel prejsť náročnou selekciou v konkurencií stoviek startupov z celého sveta. Finále, ktorého sa zúčastní 25 najlepších startupov, sa koná už vo štvrtok 4.6.2015 v Mountain View na Silicon Valley Forum. Corinth má vo svojej kategórii EdTech troch súperov z Brazílie, Ruska a USA. Online hlasovanie za najlepší startup tvorí až štvrtinu celkového hodnotenia, preto vašimi hlasmi na http://www.worldcuptech.com/Edtech/, môžete vo veľkej miere pomôcť k úspechu práve startupu Corinth.

Ondrej Homola

Tento úspešný český startup spolupracujúci aj s Karlovou univerzitou v Prahe je najoceňovanejším startupom vo vzdelávacích technológiách pre základné a stredné školy za rok 2015. Od americkej asociácie SIIA získal prestížnu cenu Most Innovative Runner-Up vrámci jej renomovaného programu SSIA Innovation Incubator. Okrem toho získal Corinth aj cenu za najlepšiu aplikáciou European Appcup. V júni ich čaká ešte niekoľko vyhlásení súťaží, vrátane známej Tell Us Awards v Paríži.

Týmto oceneniam sa však nie je čo čudovať, pretože v Corinthe vytvárajú množstvo zaujímavých vecí. Medzi ne bezpochyby patrí interaktívny vzdelávací obsah, ktorý tvoria použitím špičkových vzdelávacích technológií ako interaktívne 3D, virtuálna realita, mikroskopické zoom snímky alebo 3D tlač. V súčasnosti pomôcky od Corinthu používajú tisíce škôl, učiteľov a študentov v 109 krajinách sveta. Na tvorbe vzdelávacieho obsahu spolupracujú okrem Karlovej univerzity aj s prestížnou Stanford university. V oblasti vzdelávania je Corinth partnerom spoločností ako Microsoft, Dell, zSpace alebo Qualcomm a spoločnosť Intel prezentuje pomôcky Corinthu ako príklad špičkovej technologickej inovácie.

Nezabúdajte, pomôcť tomuto skvelému globálnemu vzdelávaciemu startupu môžete v ich súťaži pomôcť svojim hlasom len do zajtra, 3.6.2015 a to na http://www.worldcuptech.com/Edtech/. Aktuálne je Corinth zhruba o 1000 hlasov za svojim americkým súperom, čo nie je veľký rozdiel, preto zahlasujte a povedzte o tejto možnosti aj svojim známym. Tento startup si to rozhodne zaslúži! O tom, ako to celé dopadne vás budeme informovať :)

ucho Corinth

 

Komentáre

Najnovšie