Prejsť na obsah

Sumár roka 2015: Čo sme najviac vyhľadávali cez Google na Slovensku a v zahraničí?

Rok 2016 je tu už tento piatok a preto je najvyšší čas sumarizovať rok 2015. Podarilo sa vám splniť všetky novoročné predsavzatia, ktoré ste si naň dali?

Jednou z najobľúbenejších štatistík na konci roka je práve tá od  spoločnosti Google. Tento gigant, ktorý je najobľúbenejším vyhľadávačom na svete, vytvoril pre každú krajinu zaujímavú hitparádu toho, čo ľudia najviac vyhľadávali. Takže, čo sú top heslá roka 2015 a aké heslá najčastejšie vyhľadávali Slováci?

1. iPhone 6S

Tento rok spoločnosť Apple ovládla vrcholové priečky rebríčka „Consumer Tech“. Celý svet čakal na príchod nového iPhone 6S a teda je aj najvyhľadávanejším heslom roka 2015. Za ním sa umiestnil rival Samsung Galaxy S6 a po ňom nasleduje opäť spoločnosť Apple, ale so svojimi hodinkami Apple Watch a za nimi nasleduje iPad Pro. Päťku celosvetovo najvyhľadávanejších hesiel v kategórii Consumer Tech uzatvára smartfón LG G4.

2. Jurský Park 

 Tento rok bol nabitý filmami a svet v súčasnosti stále žije fenoménom Star Wars. V kategórii filmov sa však na prvom mieste umiestnil film Jurský Park, ktorý mal na Slovensku premiéru v júni tohto roku. Za ním nasleduje Rýchlo a zbesilo 7, ktorý bol aprílovým hitom a Američký odstrelovač. V rebríčku nesmel chýbať ani ženský fenomén 50 odtieňov šedej. Päťku uzatvára rozprávka Mimoni, ktorá mala u nás premiéru v júni tohto roku.

3. Adele

 Vyhľadávanie v kategórii Music Artists ovládla Adele, ktorá svojich fanúšikov držala v 4 ročnom čakaní na nový album. Druhou celosvetovo vyhľadávanou hudobníčkou je Sia a za ňou nasleduje Eagles of Death Metal, Sam Smith a Meghan Trainor.

4. Charlie Hebdo

V kategórii celosvetových noviniek vedie Charlie Hebdo, nasleduje heslo  Paríž a trojicu uzatvára hurikán Patrícia. Štvrté miesto patrí Isis a piatu priečku obsadilo heslo Nepál.

 Z10HSIQB1D

A čo najviac vyhľadávali Slováci?

5. Prečo korytnačka nechce jesť?

V kategórii hesiel, ktoré začínajú otázkou prečo vedie otázka „Prečo korytnačka nechce jesť?„. Druhým najvyhľadávanejším heslom je „Prečo ľuďom hrabe“ a Slovákov zaujímalo najviac aj to, „Prečo sú v syre diery?“. Slováci „googlili“ aj odpovede na otázku „Prečo je more slané?“ či „Prečo si láska.“ Veríme, že Google pomohol Slovákom nájsť svoje odpovede, ktoré ich dostatočne uspokojili.

6. Čo je láska?

 S výrazom „čo je“ sa najviac tento rok spájalo slovo láska. Slovákov však zaujímali aj skratky „čo je NFC„,  no hľadali aj všelieky po prehýrenej noci heslom „čo je dobré na opicu“. Ako štvrtá sa umiestnila otázka ktorá sa opäť týkala skratky, „čo je LTE“ a zaujímala nás aj aplikácia Viber: „čo je Viber“.

7. Ako schudnúť?

Medzi najvyhľadávanejšie výrazy v spojení s „ako“ viedol výraz „ako schudnúť“. Následuje „ako sa to robí“ a tretím výrazom je opak prvého, a to „ako pribrať“. Štvrté miesto patrí výrazu „ako naladiť Dajto“ a piate „ako stiahnuť video z YouTube„.

8. Kto je hipster? 

S otázkou kto je sa najčastejšie spájalo slovo hipster. Slovákov ďalej zaujímalo kto je Martin Jakubec, Dan Bilzerian, iluminát či gejmr.

Celý prehľad rebríčkov najvyhľadávanejších výrazov za rok 2015 a aj za minulé roky si môžete pozrieť na Google Trends.  Google pre svojich zákazníkov, medzi ktorých patrí väčšina ľudí na svete používajúca internet, vytvoril ako každý rok aj špeciálne video, ktoré si môžete pozrieť nižšie :)

Komentáre

Najnovšie