Prejsť na obsah

Stravovací koncept EatAway je už aj na Slovensku, variť alebo jesť s cudzími ľuďmi môžete aj vy

V dnešnej dobe, kedy si môžete zaplatiť odvoz či rovno dom na prázdniny prostredníctvom mobilnej aplikácie, neexistuje dôvod, prečo by ste si nemohli kúpiť aj večeru v domácom prostredí, a získavať tak nových priateľov a gastronomické skúsenosti. Na Slovensko prichádza od konca januára koncept čiastočne podobný portálu Airbnb – EatAway.

Projektu EatAway je veľmi jednoduchý. Prostredníctvom webovej aplikácie môžu kuchári a kuchárky pozvať k sebe domov hostí z celého sveta, zdieľať svoje gastronomické umenie a okrem iného aj spoznávať nových ľudí a niečo si privyrobiť.  Ako to vlastne funguje? Ak ste kuchár, zaregistrujete sa a ponúknete konkrétne menu/jedlo, ktoré servírujete vo vami určenom čase a dátume. Zvolíte si cenu, za ktorú jedlo ponúkate a potom sa už len môžete tešiť na varenie a zaujímavú atmosféru. Ak sa vám projekt ako hosťovi zapáči, po návšteve určite nezabudnite napísať o kuchárovi recenziu.

eataway

EatAway sa zrodil v Poľsku, konkrétne v neďalekom meste Krakow. Veľmi rýchlo sa rozšíril aj do iných veľkých miest v Poľsku, ako Varšava, Lodž či Wroclaw. V súčasnosti je webová stránka dostupná aj pre slovenských a českých kuchárov a gurmánov.

Autormi projektu sú Mark Bradshaw, pôvodom zo Zimbabwe, Marta Bradshaw pochádzajúca z Krakowa a Will Abbott. „Veľmi často som uvažovala nad tým, aké by bolo skvelé počas mojich potuliek po svete ochutnať lokálne jedlo s lokálnymi ľuďmi,“ hovorí spoluzakladateľka portálu EatAway, Marta Bradshaw. Reštaurácie majú svoje čaro, ale na niektorých miestach je jednoducho lepšie ochutnať ozajstné lokálne jedlo v domácom prostredí s niekým, kto vám vie porozprávať svoje skúsenosti a príbehy o navštívenom mieste.

Pozrite si toto vyše pol minútové video, vďaka ktorému si ideu projektu určite zamilujete:

Komentáre

Najnovšie