Prejsť na obsah

Startupové žraloky zaútočia už čoskoro na Slovensko!

Od 23.2. do 27.2.2015 budú na Slovensko útočiť žraloky! Nie však hocijaké, ale skúsené startupové spoza veľkej mláky :) Už 23.2.2015 sa totižto začína celoslovenská roadshow, vrámci ktorej Slovak Business Agency prinesie do Bratislavy, Žiliny a Košíc päticu skúsených biznis žralokov priamo z kalifornského Silicon Valley. Prostredníctvom prednášok a osobných konzultácií so svetovými spíkrami – CEO high tech inkubátora v Silicon Valley, CEO technologického akcelerátora v Silicon Valley, predsedkyňou MITEF/Stanford Venture Lab, riaditeľom Garage Technology Ventures, riaditeľom Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeley, tak môžeš zažiť atmosféru Silicon Valley na vlastnej koži aj ty.

startup sharks roadshow SK

Čo je pre teba pripravené?

 • Prednášky
  • dozvieš sa viac o startupovom prostredí v Silicon Valley
  • zistíš, aké projekty tam majú šancu uspieť
  • získaš ďalšie cenné informácie priamo od biznis žralokov spoza veľkej mláky
 • Osobné konzultácie
  • máš inovatívny nápad alebo vlastný startup a potrebuješ poradiť? Príď sa porozprávať so spíkrami.  POZOR! Počet miest je limitovaný, prihlás preto sa čo najskôr.

Kto sa môže zúčastniť?

 • študenti univerzít,
 • členovia startupovej komunity,
 • absolventi vysokých škôl,
 • vedátori,
 • nezamestnaní,
 • a všetci tí, ktorí premýšľajú nad začatím podnikania či jednoducho každý, kto má záujem stretnúť profesionálov zo Silicon Valley a dozvedieť sa niečo nové.

Prednášky a osobné konzultácie budú v anglickom jazyku, bez tlmočenia. Účasť je bezplatná.
startup sharks SK

Dátum a miesto konania

Prednášky

23.2.2015 Bratislava – hlavná aula Fakulty managementu, Univerzita Komenského v Bratislave
25.2.2015 Žilina – aula 1, rektorát, Žilinská univerzita
  27.2.2015 Košice – Aula Maxima, Technická univerzita v Košiciach

Osobné konzultácie

24.2.2015 Bratislava – Fakulta managementu UK
26.2.2015 Žilina – Coworking Banka Žilina
27.2.2015 Košice – Technická univerzita v Košiciach

Program podujatia nájdeš tu

Spíkri

Alfredo Coppola je co-CEO v najstaršom high-tech biznis inkubátore v Silicon Valley (US Market Access Center), ktorého cieľovou skupinou sú zahraničné spoločnosti usilujúce sa preniknúť na americký trh. Počas viac ako 20-ročnej praxe, Alfredo viedol technologické firmy v rannom štádiu podnikania, taktiež pracoval s nadnárodnými korporáciami ako Adobe, Microsoft, Nortel Networks, Deloitte či PricewaterhouseCoopers. Alfredo je bývalým prezidentom a spoluzakladateľom dvoch kanadských mediálnych spoločností s pobočkami v Ottawe, Toronte, San Franciscu a Kalifornii.

Pozri video

Chris Burry je co-CEO v US Market Access Center a odborný asistent na University of California for Entrepreneurship and Technology. Predtým patril k zakladajúcim členom Avanade, ktorá sa v čase jeho pôsobenia rozrástla na takmer 10 000 zamestnancov s pobočkami vo viac ako 20 štátoch. Chris je tiež zakladateľom mnohých startupov, pôsobil v Andersen Consulting (dnes Accenture) a zastával viaceré technické a líderské pozície v EDS (dnes HP).

Pozri video

Gigi Wang je skúsenou líderkou v oblasti globálneho podnikania a inovácií. V súčasnosti je členkou predstavenstva a emeritným predsedom MITEF/Stanford Venture Lab (VLAB), ako aj členkou poradného zboru v US Market Access, Mobility Ventures, iGlobe Partners a viacerých podnikateľských pracovných skupín. Ako internetový priekopník založila v roku 1996 TRUSTe, tzv. internetový privátny program a v Singapure zahájila projekt Pacific Internet. Gigi je držiteľkou bakalárskeho a magisterského titulu na Stanford University a magisterského titulu na UC Berkeley.

Pozri video

Ken Singer je riaditeľom Center for Entrepreneurship and Technology na UC Berkeley a zakladateľom The Applied Innovation Institute. Inštitút poskytuje pomoc popredným akademikom v oblasti inovácií a podnikania s cieľom vylepšiť proces podnikateľského vzdelávania na univerzitách po celom svete. Ken je spoluzakladateľom AppCentral, popredného poskytovateľa riešení pre správu mobilných aplikácií.

Pozri video

Bill Reichert je riaditeľom Garage Technology Ventures. Bill má viac ako 20 rokov skúseností v podnikaní. Od svojho vstupu do Garage v roku 1998 sa Bill zameriaval na IT a materiálovo-technologické spoločnosti v rannom štádiu. Bill bol taktiež spoluzakladateľom a senior executive vo viacerých technologických startupoch, zahŕňajúc Trademark Software, The Learning Company a Academic Systems. Bill je zakladajúcim členom predstavenstva a bývalý predseda Churchill Club a člen predstavenstva Silicon Valley Association of Startup Entrepreneurs. Momentálne je predsedom Small Fund Roundtable of the VC Taskforce a členom Rady pre zahraničné vzťahy v New Yorku.

Pozri video

Prihlásiť na prednášku sa môžeš priamo TU.

Pokiaľ máš záujem o konzultáciu s niektorým so spíkrov, môžeš o ňu požiadať priamo TU.

Taktiež je dostupná aktualizovaná Facebook stránka celej roadshow, ktorú nájdeš priamo TU.

 

Slovak Business Agency

 

Komentáre

Najnovšie