Prejsť na obsah

Ako sme vám už včera sľúbili, dnes vám prinášame po druhý krát novinku s názvom Startupová šestka, v ktorej sa v šiestich otázkach a odpovediach dozviete viac o jednotlivých slovenských startupoch. Dnes je rad na startupe Kickresume, ktorý sa taktiež ako aj Youcognize, o ktorom ste sa mali možnosť viac dozvedieť včera, dostal do alpského akcelerátora TechPeaks. O tomto ale aj ďalších veciach sme sa rozprávali s founderom Kickresume Petrom Ďurišom.

Kto stojí za startupom Kickresume?

Kicresume sme založili dvaja – ja mám pod palcom dizajn a Tomáš Ondrejka  sa stará o komunikáciu. Na jeseň sa k nám pridal developer Samo Láska, takže už sme kompletný killer team.

Ako a kedy Kickresume vznikol?

Začiatkom roka 2013 sme zistili, že vytvoriť si pekný životopis je celkom problém pre ľudí, ktorí neovládajú Photoshop . Povedali sme si, prečo by nemohol mať pekný životopis každý za pár minút? Výsledkom bol projekt  Kickresume, ktorý sme spustili v máji 2013.kr peter duriskr tomas ondrejka

kr samo laska

 

 

 

 

Čo je jeho hlavnou úlohou?

Hlavnou myšlienkou je poskytnúť ľudom možnosť vytvoriť si pekný dizajnový životopis za pár minút. Sme posadnutí jednoduchosťou, preto je vytváranie životopisu na Kickresume  naozaj jednoduché a zvládne ho skutočne každý. Navyše, všetko je to úplne zadarmo.

V akej ste momentálne fáze, resp. aké milestony už máte za sebou?

Momentálne sme vychytali väčšinu bugov, čo nám dalo celkom zabrať.  Do dnešného dňa bolo stiahnutých viac ako 33 000 originálnych životopisov z toho okolo 7 000 minulý mesiac. Koncom roka 2013 o nás napísal The Times of India, takže máme viac ako polovicu návštev z krajín mimo Slovenska.

kickresume

Čo očakávate od TechPeaks?

Hlavnou výhodou TechPeaks je z nášho pohľadu fakt, že ponúka obrovskú príležitosť naučiť sa nové veci a dostať feedback od svetových mentorov.  Ako sme už zistili, dobré rady od ľudí z praxe sú na nezaplatenie. V neposlednom rade sa tešíme aj na talianske Alpy, keďže radi snowboardujeme :)

Aké sú vaše ciele do budúcnosti?

Aktuálne pracujeme na drobných vylepšenia aby tvorba životopisu bola ešte jednoduchšia. Pripravené máme aj nové dizajny životopisov, ktoré vyzerajú super takže sa všetci majú na čo tešiť. Taktiež pripravujeme spoluprácu s inými slovenskými startupmi, no viac zatiaľ neprezradíme, nechajte sa prekvapiť.

Chalanom z Kickresume veľmi držíme palce, aby ich účasť v TechPeaks posunula ďalej a o všetkých novinkách, ktoré Kickresume bude mať vás budeme s určitosťou informovať. Startupová šestka tu bude už čoskoro so zaujímavými informáciami o ďalších slovenských startupoch, stay tuned! :)

Komentáre

Najnovšie