Prejsť na obsah

Startup Pirates Bratislava 2015, alebo ako startupoví piráti obsadili Bratislavu

V posledný júnový týždeň bolo naše hlavné mesto epicentrom pirátov! Nie však hocijakých, ale tých startupových s inovatívnymi chúťkami. Bratislavská verzia Startup Pirates sa uskutočnila v Connect Coworking aj vďaka podpore partnerov SBA, KPMG Slovensko, Synergie a VoxTravel. Mimochodom program Startup Pirates  sa odohráva v rôznych mestách po celom svete. Toho v našom hlavnom meste sa zúčastnilo 25 nadšených startupistov a 25 rovnako nadšených skúsených spíkrov a mentorov.

Zameranie pirátov bolo pomerne vyrovnané, tretina bola z marketingovej oblasti, tretina z projektového manažmentu a necelú tretinu tvorili vývojári. Počas ôsmych dní trvania eventu rozbehli jeho účastníci vo veku 16-38 rokov 7 nádejných projektov, ktoré v posledný Final Day aj odprezentovali. Zo štatistík vyplýva aj to, že startupoví piráti vypili počas celého trvania podujatia až 168 káv a počet nových ideí sa zastavil na čísle 1850.

Publikum Startup Pirates

Medzi spíkrami nechýbali zvučné mená ako Michal Maxo Maxián, Tomáš Rosputinský, Vlado Vaco Vaculík, Milan Steskal, Dušan Koutný, Peter Krajňák a ďalší. Mentormi boli okrem iných aj Michal Kačerik, Naďa Stránská, Martin Huba alebo Juraj Sasko. Týždňový program nakoniec zakončil sobotný Final Day, ktorého víťazom a taktiež favoritom publika sa stal startup BRAINYM. Ten chce pomáhať spravodajským portálom v A/B testovaní nadpisov a titulných fotiek článkov a vyberať vždy tú úspešnejšiu, ktorá sa potom publikuje pre všetkých.

Víťazi Startup Pirates

Druhé miesto obsadil startup ByBase, ktorý chce byť online platformou na podporu rastu komunít po celom svete. Bude zahŕňať taktiež kalendár eventov, ktorý má spájať ľudí s podobnými záujmami po celom svete. Tretie miesto obsadil StyleIN, ktorého cieľom je stať sa platformou na spájanie zákazníkov so salónmi krásy a riešiť objednávky ale aj promo salónov online priamo cez platformu. Finále sa zúčastnili taktiež startupy 3D Spectrum, Smood, Tripo a Jobgress. Všetkým víťazom ale aj zúčastneným touto cestou blahoželáme! Startup Pirates Bratislava 2015 ukázalo, že aj na Slovensku máme množstvo inovatívnych pirátov, ktorí chcú dostať svoje skvelé nápady do sveta :)

Komentáre

Najnovšie