Prejsť na obsah

Slovenský startup CropTech získal štvrť miliónovú investíciu od Neulogy Ventures a Michala Trubana

Slovenský startup CropTech, ktorý sa stal víťazom kategórie Society na minuloročných StartupAwards.SK získal seed investíciu vo výške 250 000€, na ktorej sa podieľa Neulogy Ventures spolu s websupporťákom Michalom Trubanom. Ako ďalej Neulogy Ventures na svojom blogu uviedlo, CropTech je mladý startup vyvíjajúci produkty založené na hydropónickej technológii. Táto technológia umožňuje zákazníkom pestovať rastliny bez pôdy, iba pomocou roztokov minerálnych živín vo vode. Investícia CropTechu pomôže spoločnosti posilniť rozvoj obchodu a medzinárodných operácií.

CropTech

CropTech na rozdiel od štandardných systémov pridáva funkcie ako autodiagnostika, včasná detekcia poruchy, vzdialený monitoring a podpora funkcií systému v reálnom čase. Toto riešenie je určené pre použitie v domácnosti, ako aj v malých a stredných podnikov, a to pre vnútorné i vonkajšie pestovanie, uviedlo Neulogy Ventures na svojom blogu.

Jedná sa už o druhú spoločnú investíciu Neulogy Ventures a Michala Trubana. Tou prvou bola seed investícia z mája 2014 do startupu, ktorý vznikol práve v Trubanovom WebSupporte InHiro, ktorý získal od Neulogy Ventures 200 000€ a od Michala Trubana 100 000€. Okrem toho Neulogy Ventures minulý rok zainvestovalo po 200 000€ aj do startupov YouCognize, dnes už Mentegram a OrderLord. Bližšie detaily o transakcii zatiaľ nie sú známe, ale ak sa niečo nové dozvieme, určite to nájdete na Startupers.sk. Každopádne CropTechu blahoželáme a držíme palce! :)

Komentáre

Najnovšie