Prejsť na obsah

Slovenský fond Neulogy Ventures investoval do bulharského startupu Ingen.io

V poslednom čase oznamuje slovenský investičný fond Neulogy Ventures jednu investíciu za druhou a dá sa povedať, že takmer každý týždeň sa objaví nejaká nová investícia. Za posledných 6 týždňov ich bolo totižto oznámených už 5. Prvé dve seed investície boli do slovenských startupov Profifox a ixworx, väčšia series A investícia išla následne do slovenského startupu Streamstar a poslednou doteraz známou investíciou bola seed investícia do slovenskej online optiky Eyerim. Dnes však Neulogy Ventures na svojom blogu oznámilo svoju najnovšiu investíciu a možno na prekvapenie mnohých ide do bulharského startupu Ingen.io, ktorý však má k Slovensku blízko.

Ingen.io má totižto sídlo v Bratislave a je finalistom druhého akceleračného programu v neďalekej pražskej Wayre a taktiež novozaradeným finalistom súťaže Tech All Stars. Tento bulharský startup poskytuje API službu, ktorá vytvára dodatočný kontext a objavuje pomenované entity, ktoré nie sú explicitne spomenuté, ale ktoré sú súčasťou širšieho kontextu v rámci vyhľadaných dát. Inovatívny produkt spracovania prirodzeného jazyka mapuje všetky možné súvislosti medzi rôznymi entitami a vyberá skryté kontextové informácie z akéhokoľvek textu a v akomkoľvek jazyku. Jednotliví vydavatelia, inzerenti a spoločnosti pôsobiace v oblasti médií môžu potom odvodiť dodatočnú hodnotu a postrehy.

Podnikateľ a zakladateľ piatich rôznych startupov Atanas Youroukov vedie tím Ingen.io priamo v Bratislave. Jaroslav Lupták, investičný manažér Neulogy Ventures, zodpovedný za transakciu vysvetľuje: „Priniesli sme výborný tím z Bulharska. Je to opäť ďalším dôkazom toho, že sa z Bratislavy stáva startupové centrum a že inovačný ekosystém tu nevídaným tempom neustále rastie.” Ingen.io plánuje získanú investíciu od Neulogy Ventures, ktorej výška zverejnená nebola (ale my tipujeme opäť tradičných 200 000€), využiť na úplný vývoj produktu ako aj na založenie silnej základne v Bratislave. Ingen.iu samozrejme  k získanej investícií blahoželáme a Neulogy Ventures prajeme veľa ďalších vydarených investícií o ktorých sa určite dozviete na Startupers.sk! :)

Neulogy Ventures Ingen.io

Komentáre

Najnovšie