Prejsť na obsah

Slovensko má svoju prvú profesnú zoznamku, určená je aj pre geekov

Speed dating je už aj na Slovensku pomerne známy. Ľudia sa stretnú v nejakom podniku a každých niekoľko minút sa striedajú pri stolíkoch a spoznávajú nových ľudí. Táto prax sa u nás doteraz využívala najmä v partnerskej oblasti, od minulého týždňa sa však využíva aj v tej profesnej. Minulý štvrtok večer sa v The Spot totižto konalo prvé kolo Speed Date Networkingu. Ide o prvú biznisovú zoznamku tohto druhu určenú pre digitálnych geekov, online marketérov, startupy a mnohých ďalších záujemcov o rozširovanie svojej profesnej siete.

SDN3

Celý čas sa intenzívne zoznamovalo a aj tí najintrovertnejší tu nadviazali nové kontakty, pretože sa každé 3 minúty museli na povel dvojice spresadiť. Za 2 hodiny, ktoré tento event trval, prišlo k viac než 400 stretnutiam. “Až taký úspech sme nečakali. Ľudia sa bez zábran zoznamovali, hľadali vhodné kontakty pre svoje projekty, prišli si nájsť prácu alebo len tak pokecať so startupistami. Pre budúcnosť v speed networkingu budeme určite pokračovať,” hovorí Ivana L. Drobná z The Spot.

SDN2

Na prvom Speed Date Networkingu sa zúčastnilo viac než 30 ludí z rôznych sfér od marketingu, biznisu, technológií cez startupy až po mobilných developerov, dizajnérov a ľudí z reklamných agentúr. Bude zaujímavé sledovať, koľko kontaktov sa podarí premeniť na spolupráce a ďalší biznis. Podľa prvých reakcií to zatiaľ vyzerá tak, že tento formát trafil klinec po hlavičke a slúži nie len ako obvyklý networking, ale otvára nové kontakty aj ľuďom, ktorí v ňom zatiaľ nie sú dostatočne silní, ostrieľaní a odvážni. Aj preto v The Spot už teraz plánujú ďalšie pokračovania tohto eventu. Dátumy ďalších pokračovaní Speed Date Networkingu nájdete ako v sekcii Eventy na Startupers.sk, tak aj na stránke The Spot v sekcii Podujatia.

SDN4

Komentáre

Najnovšie