Prejsť na obsah

Včera trnavská digitálna agentúra Phirational zverejnila na svojom facebookovom profile veľmi zaujímavý projekt, ktorý sa okamžite stretol s veľmi pozitívnym ohlasom. Jedná sa totižto o prvú startupovú mapu Slovenska, kde presne vidíte z akého slovenského mesta aký startup pochádza respektíve, kde funguje (pri niektorých je ťažké určiť jedno miesto). Jej názov je taktiež pozoruhodný, Withlove.sk s podtitulom from Slovakia with love.

Na mape však okrem startupov nájdete aj kategórie Incubator, Service provider, Comunity, Coworking a Angel Investor, tým pádom mapuje celý slovenský startup ekosystém. Postupne sa do zoznamu, ktorý funguje na princípe crowdsourcingu, budú pridávať ďalšie mená, ktoré budú mať záujem byť v ňom uvedené. Momentálne sa na mape nachádza okolo 110 subjektov.

Ako sme sa dozvedeli, na Withlove.sk začal tím Phirational pracovať na hackathone v decembri 2013. Za touto trnavskou digitálnou agentúrou, ktorá sa zameriava na inovácie, nový marketing a webovú architektúru a development stojí štvorica v zložení Peter Kocian, Lukáš Kubovič, Michal Trnka a Michal Vavák. Títo páni sa teda budú starať o to, aby dáta na Withlove.sk boli stále aktuálne a presné. Táto iniciatíva je naozaj skvelá a chalanom treba poďakovať! Bodaj by bolo takýchto projektov u nás viac:)

Withlove.sk

Komentáre

Najnovšie