Prejsť na obsah

Celosvetová konferencia South by Southwest alebo skrátene SXSW v texaskom Austine dnes začne svoj piaty a posledný deň. Ale len na poli interaktivity. Jej ďalšie zložky hudba a film, budú trvať až do nedele. Medzi desiatkami tisíc účastníkov sa nachádzajú aj také mená ako Elon Musk (Tesla), Dean Kamen (Segway), Mark Cuban, Gary Vaynerchuk, Eric Schmidt (Google), Stephen Levy (Wired) a mnohí ďalší. Dnes sa dokonca na SXSW predstaví aj Edward Snowden, aj keď len virtuálne.

Tento festival technológií a startupov privítal aj niekoľko Slovákov. Určite najznámejší je slovenský startup Sli.do, ktorý zastrašuje svojim systémom niektoré panely na SXSW. V Austine sa nachádza aj Slovák Štefan Vadócz, ktorý je hovorcom slovenského startupu vyvíjajúceho lietajúce auto AeroMobil a ktorý je taktiež majiteľom PR agentúry Neopublic Porter Novelli. Viac o pôsobení Sli.da na SXSW sa už dozviete od jeho CEO Petra Komorníka z videa, ktoré s ním natočil Štefan Vadócz priamo na mieste diania. Sli.du samozrejme k tomuto úspechu srdečne gratulujeme, len tak ďalej chlapci!:)

O vývoji svetovej konferencie (alebo festivalu) SXSW hovorí aj táto pekná jednoduchá infografika, ktorá porovnáva prvý SXSW spred 20 rokov práve s tým aktuálnym. O tom ako oproti roku 1994 SXSW vyrástlo sa môžete presvedčiť sami:)

sxsw then and now

Komentáre

Najnovšie