Študentský život má svoje svetlé ale aj svoje tienisté stránky. Aké šikovné aplikácie ti napríklad pomôžu pri tvojom štúdiu, učení jazykov alebo ťa naučia ovládať svoj časový harmonogram?
1. Maj svoje súbory vždy po ruke
Koľkokrát sa ti stalo, že si chcel prostredníctvom emailu poslať prezentáciu, obrázok alebo veľké textové súbory? Alebo si potreboval práve určitú zložku z USB kľúča, ale ten si žiaľ nechal doma? Nie je nič jednoduchšie, ako si vytvoriť účet na niektorej cloudovej službe a svoje súbory bezpečne uchovávať práve tam. Svoje súbory máš tak vždy po ruke v mobilnom telefóne. Dáta môžeš spravovať aj na počítači. Cloudové služby väčšinou bezplatne ponúkajú 2GB voľného miesta, Google Disc ti ponúka až 15GB zadarmo.
Odporúčame Google Drive, Dropbox, OneDrive alebo slovenskú Úschovňu.
2. Bez jazykov to v dnešnej dobe nejde
Ako si z učenia jazykov spraviť zábavu, napríklad počas čakania na autobus? Jazyky sa totiž môžeš učiť aj prostredníctvom šikovných aplikácií. Verím, že Duolingo netreba špeciálne predstavovať. Prostredníctvom tejto aplikácie sa môžeš učiť nové slovíčka, precvičovať gramatiku alebo pripravovať na testy. Plusom je, že s Duolingom sa môžeš hrať aj na počítači a tak zlepšovať svoju jazykovú úroveň. Aplikácia je dostupná zadarmo ako pre Android, tak aj pre iOS či Windows Phone.
Memrise je ďalšou skvelou aplikáciou. Slúži na memorovanie slovíčok. Údajne sa môžeš prostredníctvom Memrise naučiť slovíčka až 200 jazykov. Memrise existuje aj v prémium verzií, už od 9 dolárov mesačne.
3. Ako si spravovať čas? Notesy a kalendáriky
Doba papierových diárov už pomaly ale iste končí a väčšina z nás prechádza na diáre v mobile. Spravuj svoje stretnutia a úlohy napríklad prostredníctvom aplikácii: Wunderlist alebo Google Kalendár
4. Už nikdy žiaden problém s citáciami!
Písanie bakalárskych a diplomových prác jednoducho patrí k štúdiu. Uvádzanie zdrojov však vie priviesť do varu aj toho najkľudnejšieho študenta. S aplikáciou RefME budete mať svoje citácie hravo pod kontrolou. Stačí naskenovať čiarový kód publikácie a appka vám „vypľuje“ citáciu podľa vzoru, aký si želáte. Tie si potom prípadne upravíte a následne exportujete do počítača.
Tip! Pri ukladaní článkov na čokoľvek, používajte Pocket. Či už si ich chcete odložiť na neskôr alebo vytvárať rešerše, táto aplikácia je na to ako stvorená. Obľúbené položky tak môžete mať aj vo svojom telefóne, v mobilnej verzii Pocket-u.
5. Spánok je dôležitý!
Ak ťa fascinuje tvoj spánok, práve pre teba sú aplikácie, vďaka ktorým môžeš sledovať ako spíš, zaznamenávať to, čo sa ti snívalo a ako rôzne faktory ovplyvňujú tvoj spánok. Môžeš si zlepšiť svoje návyky alebo zaspávať pri šumení vĺn. Tak napríklad Sleep Better alebo Sleep Time. Obe aj vo free alebo platenej verzii.