Prejsť na obsah

Seriál: 20 startup akvizícií Yahoo za posledný rok

Vo stredu zavŕšilo Yahoo kúpou startupu na tvorbu aplikácií Lexity svoju 20 akvizíciu odkedy je šéfkou Marissa Mayer. Dvadsať startupov za 13 mesiacov je veľmi vysoké číslo, čo vyplýva aj zo štatistík, že po posledných 20 akvizíciách sa počet akvizícií Yahoo zvýšil takmer o štvrtinu.

Väčšina akvizícií boli malé startupy, päť bolo kúpených dokopy za 16 miliónov dolárov a boli viac akvizíciou talentov, ako produktov. Väčšina startupov pracovala na mobilných aplikáciách pre bežných zákazníkov a vo väčšina prípadov po akvizícií startupy s ich produktmi skončili a začali pracovať na zadaniach od Yahoo.

Zopár startupov však bolo viac, ako len o talentoch. Najväčšia akvizícia za 1,1 miliardy dolárov Tumblr bola celá len o produkte. Mayer, ktorá je zaťažená na blogy v tomto prípade nechala celý tím pracovať naďalej na tomto produkte aj po akvizícii, rovnako ako to bolo pri startupe Qwiki, o ktorom sme vás informovali aj v našom článku, a ako to bude aj pri Lexity. Iné akvizície sa zapracovávajú do existujúcich služieb Yahoo, ako napríklad Summly, emailový plugin Ztelic a startup pre mobilnú reklamu Admovate. Sumarizačná technológia od Summly sa už teraz používa v Yahoo News.

Čo bude ďalej? Yahoo má stále množstvo peňazí na akvizície, konkrétne na konci júna to bolo 4,8 miliardy dolárov. Spoločnosť Yahoo má vybudovanú slušnú talentovú základňu. Vyzerá to tak, že Marissa Mayer dodržiava svoje slová, ktoré povedala pri nástupe do funkcie, že je potrebné vyvinúť produkty, aby mohli súperiť so spoločnosťami ako Google, Facebook a Twitter.

V ďalších štyroch častiach seriálu o 20 startup akvizíciách Yahoo za posledný rok sa dočítate viac o konkrétnych startupoch, do ktorých táto spoločnosť investovala. V každom seriáli uvedieme bližšie informácie o 5 startupoch zo spomínanej dvadsiatky.

Mashable

Komentáre

Najnovšie