Prejsť na obsah

Seriál: 20 startup akvizícií Yahoo za posledný rok - časť 2.

Dnes vám prinášame druhú časť seriálu o 20 startup akvizíciách Yahoo za ročné pôsobenie Marissy Mayer vo vedení tejto spoločnosti, v ktorej sa dozviete viac o ďalších 5 startupoch, ktoré Yahoo kúpilo.

Summly

6. Summly: aplikácia pre iPhone, ktorá automaticky zhŕňa a zdieľa súhrn novinových článkov. Technológia bola integrovaná do Yahoo News a 17 ročný founder sa pridal k tímu Yahoo v New Yorku.

Cena: okolo 30 miliónov dolárov

Astrid

7. Astrid: nástroj pre manažment emailov a aplikácia zoznam povinností pre iPhone, Android a Windows 7. Členovia startupu sa pridali k mobilnému tímu Yahoo.

Cena: neznáma

MileWise

8. MileWise: umožňuje užívateľom na základe nalietaných míľ, vernostných programov, bodov z hotelových a kreditných kariet nájsť najlacnejšie lety. Aplikácia po akvizícií skončila a päťčlenný tím sa presunul do priestorov Yahoo v New Yorku.

Cena: neznáma

GoPollGo

9. GoPollGo: hlasovacia platforma, ktorá umožňuje rýchle rozšírenie na webe a taktiež aj priamo na Facebooku a Twitteri. Aplikácia po akvizícií skončila a traja členovia tímu sa pripojili k mobilnej skupine Yahoo v Sunnyvale.

Cena: neznáma

Loki Studios

10. Loki Studios: startup s mobilnými hrami, ktorý do deja hier prinášal personalizované prvky, ako napríklad aktuálne miestne počasie hráča. Startup po odkúpení skončil a sedem členov tímu sa pripojilo k mobilnému tímu Yahoo.

Cena: neznáma

Už zajtra sa dozviete viac o tretej pätici startupov kúpených počas veľkej akvizície Yahoo za posledný rok.

Komentáre

Najnovšie